şükela:  tümü | bugün
  • kadınların yaptığı psikolojik işkence türlerinden bir tanesidir.

güzel kadınların kendisiyle alakadar olan, fakat ilgisini istenmedikleri erkeklere karşı yıldırma politikası olarak kullanılan bu taktik, erkekleri çok yanlış anlamış olan kadınlar tarafından ise "kaçan kovalanır" taktiği olarak görülmektedir.

'yıldırma taktiği' olduğu doğrudur, ama 'kaçan kovalanır' taktiği olarak değerlendirmesi ise yanlıştır.

sen ona geç cevap verdin diye, erkeğin senin peşine düşeceğini düşünüyorsan yanılıyorsun. tam aksine, sen geç cevap verdikçe erkek umursanmadığını, istenmediğini düşünecektir.

sonuçta erkek başka kaynaklara yönelecektir. eğer erkeğin başka kaynağı da yoksa, bu durum psikolojik işkenceye döner ve erkeği öfkelendirmekten başka bir işe yaramaz.

kaş yapayım, ilgisini çekeyim derken erkeğin canını sıkıp göz çıkarmayın!
  • kendi aralarında üçe ayrılırlar.

bir; çok yoğun olanlar. fırsatları yoktur. bırakın mesajınızı yanıtlamayı, çişe bile gidemezler zamansızlıktan. saygı duymak gerekir. cevap yazdığında ise değer verildiğinizi bilin. problem yok.

iki; narsist olanlar veya taktik yapanlar. bunlara takılmaya gerek yok. baktınız ki, bu hanımefendi böyle devam edecek, siz kendi yolunuza gidiniz. lüzumsuzun önde gidenidir. ondan ne köy, ne de kasaba olur. siz kendi yolunuza bakın. bunun egosunu okşamayın. (sizin ilgi göstermediğinizi anlarsa, geçici olarak size karşı ilgili olup; siz ilgi göstermeye başlayınca yine kaçabilir. aman dikkat!)

üçüncüsü; size değer vermeyenler. bu kişi için pek bir anlamınız yoktur. mesajınıza geç dönüyorsa, bence fazla zorlamanın ve bir kadını da bu şekilde rahatsız etmenin bir anlamı yok. derdi neyse söyler. söylemiyorsa da, iyi; kendisini bilir. siz yine kendi yolunuza gidersiniz.
  • işi vardır.
  • insanların telefonla zincirlenmesi ve bunun normal gösterilmesidir bu başlık bence.
    hemen cevap bekleyen bir konu varsa telefonla iletişime geçilebilir. ha o kadar acil değilse karşıdakinin boş/uygun olması beklenebilir gayet.

telefon, internet, whatsapp var diye karşıdakinin her an her telefon etkileşimine tepki vermesini beklemek bana pek doğru gelmiyor. bu ne değeri gösterir ne başka bişey. sadece karşıdakinin hala telefon dışında bir hayatı olduğunu gösterir.

o sırada kişiden bağımsız muhabbet etmek istemiyor olabilir, film izliyor, kitap okuyor başka bir arkadası ile oturuyor, sokakta yürüyor olabilir. en önemlisi telefonla oynamak istemiyor olabilir ve sizden bağımsız olarak o telefona bakmaz, normal rutin hayatına devam eder. kendince uygun gördüğü zamanda da mesajlara cevap verir.
    bu neden bu kadar garipseniyor yakalayamıyorum.

kendi kontrol ve ilgi manyaklığınızı lutfen karsıdakini suçlayarak aklamaya çalışmayınız.
  • yazanı çok olabilir. dikkat.
  • -çok umursamadığı kişiye öylesine mesajlaştığını belirtmek.
    -deli gibi değer verdiği fakat yeni yeni konuşmaya başladığı kişiye kendini ağırdan satmak.
    -değer verdiği kişiye bazen onun yaptığı birşeye karşı bunu bir mesaj olarak algılatmak.

ben en fazla bu bölüme kadar gelebildim. eminim daha çook anlamı vardır.
  • benim için net bir şekilde"saygısızdır". bak yine sinirlendim, normalde öyle çabuk kızan birisi de değilimdir.
    daha yeni yaşamış olduğum bir olay: geçenlerde mesaj attığım bir kız arakadaş ki çok eskiden beri tanırız birbirimizi, mesajımı gördüğü halde cevap vermedi, olabilir tabii ki dedim, geçtim, insanlık hali. neyse aradan biraz zaman geçti, bir gün arkadaşlarla toplu buluşmaya o da geldi, konu açıldı, dedi ki "ya yoğunluktan unutmuşum" ben de "sorun değil" dedim konu kapandı.
    sonrasında aradan bir ay geçmiştir, bir şey sormak için mesaj attım, tabii öncesinde selam vermişim, mesaj görülmüş ama yine cevap yok, -ki daha önceden sitem ettiğim halde. neyse yine günler, haftalar geçti, geçen mesaj atmış -öncesinde benim "selam, nbr?" yazdığım duruyor- "ya canım tiyatro oyunumuz var, kalabalık olursa çok iyi olacak, sen de gelsene", bunu görünce iyice kızdım, "yok dedim, sadece işin düşünce arayacağın başka bir arkadaşını çağırırsan daha iyi olur" tarzı bir şeyler yazdım, "ya kusura bakma, yoğunluktan falan filan" gibi bi şeyler söyledi. "iyi, tamam dedim" geçiştirdim. neyse diyeceğim şu ki meşhur sözdeki gibi: insanlar asla söyledikleri kadar meşgul değillerdir, sadece öncelikleri vardır.
  • sinir harbinin içine sokup sokup çıkaran kadındır.

kadınlar/kızlar lütfen yapmayın böyle, mesaj atan erkeğin ciğerini soldurmayın.
  • ideal kadın tipidir. zira anında cevap veren kadın erkekten de anında cevap ister. sinir stres yaratır. mideye zararlıdır. sağlıklı bir ilişkinin yolu mesaj saatlerine takılmayan insanlardan geçer.
  • karşı cinse ilgisi olmayan kızdır. emin olun sizden hoşlanmış vb olsa, kadın milleti işini bilir her türlü yoğunlukta bile bi mesaj yazabilir.