şükela:  tümü | bugün soru sor
  • çoğu kişinin farkına vardığı gerçek. evlenip sikişip göç edenleri ayrı tutuyorum. benim çevremi bırak arkadaşımın arkadaş çevresinde göç edenler bile hep yazılımcı. bugüne kadar istisnasını duymadım, bilmiyorum.

türkiye'deki milyonlar gibi ben de siktirip gitmek istiyorum ama herkes yazılımcı mı olmak zorunda? sikik gibi kaldık bu saatten sonra çok zor. nefret ediyorum bu ülkeden de insanlarından da ama zamanında eğitimini almadık bu saatten sonra da kafa basmıyor. artık rekabet de çok. kaldık ortadoğu bataklığında.
  • yalan.

ben makine muhendisiyim polonyada calisiyorum ablam endustri muhendisi amsterdamda calisiyor. yan masamda calisan belaruslu arkadasim business mezunu, tonlarca insan var is bulan yazilimci olmayip.
  • saçma.

binlerce meslek var. işletme okudum, uzaktan yakında zerre alakası olmayan bir sektörde çalışıyorum.

bu konuyu da daha geçtiğimiz günlerde donanımaber'de ya da teknoseyir'de aynen bu başlıktaki gibi konuştular. esinlenme var biraz sanırım*
  • dayanaksız.

yazılımcı olduğum halde göçemedim.
  • uydurma

turizmciyim, yurt dışındayım, benim gibi yurt dışında yüzlerce türk var, gayet de kolay iş bulması türk turizmcilerin. işinizde iyiyseniz tabi her sektörde olduğu gibi
  • yazılımcılar icin daha kolay orası doğru. ama her meslek grubunun belli bir şansı var tabi.