• yapılan araştırma

sözlükte bolca karşılaştığımız tipler bunlar sosyal hayatta sönük ve ezik çevrelerinde daha az kabul edilebilir kişiler şeklinde bir sonuca da varmışlar araştırmada.

beni tatmin etti.
  • asosyal mi tam emin değilim ama kendilerin de eziklik duygusu olduklarını düşünüyorum, yazım hatasını düzeltip ego kasmak nasıl bir eziklik duygusuysa artık, yani ben" de da" nın ayrı mı birleşik mi yazıldığını bilmek zorunda değilim

edit: mesaj atmayın anladık hepinizin türkçesi mükemmel, türkçe dersinden 100 puan alıcaksınız
  • cehaletinizi yüzünüze vuran insanlara asosyal, ezik demeniz sizin kompleksli birer cahil olduğunuzu gösterir.

yazım yanlışlarım varsa beni uyarın. bilgili ve görgülü suser'lara selam olsun.
  • t9 ve telefonun durumu varken dikkat etmek zor. söylenene bak daha mantıklı.
    bazı kelimeler abes duruyor fazla da zorlamayın.
  • katılmadığım önerme.

kaynak: ben!
  • eskiden bendim, yalnız gerçekten asosyalim. sözlük'ün şu halinde uyarmadan direkt engeli basıyorum. ayrıca asosyallik bir tercihtir.
  • umurumda deyil acigcasi
  • türkçeyi doğru kullanamayan, konuşmayı bilmeyen, iki kelimeyi yan yana getirmekten aciz cahil birey iddiası.

edit: cühelanın anlamını yanlış bildiğimi ve doğrusunu yeşillendiren @kayzer i rumuz a teşekkür ederim.
  • konudan bağımsız olarak söylemek gerekir ki bir insan anadilini doğru bir şekilde yazabilmelidir. aksini iddia etmek çarpım tablosunu bilmek zorunda değilim demekle eşdeğerdir.
  • yazım hatası yapmak cahilliktir. şahsen de'leri, ki'leri ayırmadan yazan birini gördüğümde "cahil" deyip geçiyorum. hele ki bunu bir üniversite mezunu yapıyorsa bu sefer bir seviye atlatıp "gerizekalı" diyorum. sahibinden.com'da ilan bakarken bile baştan sona hatalı yazılmış , noktalama işareti kullanılmamış ilanları okumadan kapatıyorum. yazı kişinin aynasıdır. tabi burada bahsettiğim şey ufak yazım yanlışları değil, baştan sona aynı hatanın tekrar ettiği özensizlik dolu yazılardır.
hesabın var mı? giriş yap