şükela:  tümü | bugün
  • bırsey yazıyorsun, biri geliyor alakasız olarak yazdıgın yanlıs bır kelıme gramer her neyse elestırıyor. bır de kultursuz, cahil dıye nıtelendırıyor. boylelerıne ben takıntılı gozuyle bakıyorum. ulan verılen mesajı bırakmıs elınde mercekle acık yanlıs arıyor. kım herseyı tam bılıyor kı gramer olarak, yazım kuralı olarak. genel olarak dogru yazıyorsan yeter. hastalıklı ınsanlar gercekten. mukemmelıyetcılık hastalık derecesınde kan hucrelerıne dolmus. gulup gecıyorum. buyuk kucuk ne konuda olursa olsun bır yanlıs yaptın mı dar agacına goturuluyorsun bu ulkede. hazımsız, kendınden olana bu kadar tepkı gosteren var mıdır baska bır toplum?

not: biri özensiz diye suclamıs, biri kendıne saygın olsun dıyor. ulan yazdıgımız sey gramer hatalarıyla mı dolup tasmıs sankı. arada iki kelime mi götünüze pardon gözünüze batıyor. her sey tam mı senın hayatında buna takılmışsın. eksik şahıs. fesi bırakmıs püskülle ugrasıyor. hak ettı bazılarınız bunu yani : (bkz: bsg)
  • (bkz: ben)

çok küçük iq gerektiren bir şeyi bile yapamıyorsan senin kadar özensiz insana tahammülüm yok, bu kadar basit.

git şimdi.
  • birşey, herşey...

kendi dilini yazmayı bilmeyen yazar, yazım kurallarına uymayanalara yapılan eleştirilere laf etmeye çalışmış ama; onu da becerememiş.

not: şey her zaman ayrı yazılır!
  • +1
    türkçe öğrenin.
  • haklı yazardır.
    ayrıca bazılarının göz kanatan yazım hatalarını görmek için büyüteç kullanmaya gerek yok.
  • birde bunlar var.

bunlar karşısındaki insanı aşağılamaktan hoşlanan tipler, ben türkçe'yi bilirim kurallarını bilirim, uygularım, dilime hakimim havaları.
    sikim sonik bir internet sitesinde virgülü koymamışsın, de'yi bitişik yazmışsın filan.
    ne var ?

yok aslında bir şey.

insanı cahil yerine koymaya çalışırlar.
  • insan beyninin ürettiği fikre olan özsaygısındandır. sözcükler fikrin paketlenmiş şablonlarıdır. o şablonların yarım yamalak olması beynine saygısı olan her bireyi irrite etmelidir.
  • katıldığım öneri. gerçekten var böyle rahatsız kişiler. hayatta yapabildikleri tek doğru bu olduğundan sanırım. yapılan en ufak harf hatasında bile anında hakaret boyutlarına kadar uzanan söylemlerde bulunabiliyorlar. acıyorum böylelerine. acaba bu tipler yemek yerken, sofrada uyulması gereken görgü kurallarına da bu şekilde hassas yaklaşıyorlar mı ? hiç sanmıyorum. genelde cahil insanlar bir işi dört dörtlük yaptığı zaman bu konu üzerinden başkalarının açıklarını gözetip üstlerine oynarlar. bu da aynı o durum. çokta şey yapmayın bunlara. he deyip geçiniz.

edit: salağın birisi aklı sıra laf sokmaya çalışmış ama bağlaç kullanımından önce virgül kullanmış. allah akıl fikir versin.
  • yemin ediyorum okuma gafletinde bulundum ve şu an tüylerim diken diken!
  • benim bu.

yazım hatası yapan birisine müdahale etmezsem ölecekmişim gibi hissediyorum, içime bir sıkıntı giriyor anlatamam.

kim ister ki dahi anlamındaki de’nin bitişik yazılmasını?

ben de öyle düşünmüştüm..