şükela:  tümü | bugün
  • yüz binlerce öğretmenin yazın 3 ay boş durması taktir ederseniz ki aklen mantıken fikren pek uygun bulunmamaktadır. zaten ne kamu vicdanının ne de insani vicdanın halen bunu kabullenememiş olması bunun en bariz örneğidir.
    kaldı ki bu kadar insandan 3 ay süre ile faydalanamamak istifade edememek ne akla sığar ne pozitif bilim bunu kabul eder ne de beşeri hukuk buna onay verir.

benim aklıma bazı öneriler geliyor. misal hastahanelerde sırasını bekleyen vatandaşı sıraya sokmak. ptt ve belediyelerde fatura tahsili evrak kayıt kuyudat işleri. hiçbir şey bulamadın bilgisayar başında oturup "sistem arızalı" deme görevini üstlenebilirler. zaten boş durma konusunda pek yabancı değiller, çabuk adapte olurlar.
    efendime söyleyeyim, yazın suriyeli çocuklara eğitim verilebilir. orman yangınlarına karşı belli noktalarda nöbet tutturulabilir.
    farkettiyseniz bahsettiğim bütün alternatifler, aşina oldukları zorluk çekmeyecekleri çabuk adapte olacakları konulardır.
    bi düşünü derim.
  • 3 haftalık izinlerini yapsınlar, yazın geri kalan sürede harhangi bir kamu kurumunda çalıştırılsınlar.
  • ya sizin bu öğretmenler ile sorununuz ne ya ? 9 ay boyunca sizin sümüklü ergenlerinize iki gram şey anlatmaya çalışıyoruz. 3 ay tatili çok görüyorsunuz. sizin ben feriştahınızı sikeyim.
  • işini hakkıyla yapan öğretmen ve doktorlarla uğraşan herkesin a.koyayım.
    not: öğretmen veya doktor değilim.
  • (bkz: tabi lan manyak misin?)

ulan iyi ki ogretmen degilim ha! 3200tl maas alcam bir de eksi sozlukte her baslikta uc kurus maasim yuzunden zilgit yicem. hayat mi lan bu?

ama bence bu tatilin bir kisminda dar gelirli ailelerin cocuklarina zayif olduklari derslerden ucretsiz etutler duzenlenerek ogretmenleri degerlendirmek mumkun. hatta belki suriyeli siginmacilarin kamplarina filan da gonderilip gonullu ogretmenlik yapabilirler.
    ama bunun icin ogretmenlere odeme yapilmamali. cunku zaten okul doneminde etutlerden para aliyorlar. ozel derslerden de para aliyorlar.