şükela:  tümü | bugün
  • bu aralar moda olmuşçasına öğretmenler 3 ay kamuda başka bir yerde çalışssın yok adamlar keyif yapıyor gibi yazılar görüyorum soruyu ve isteği yanlış şekilde yapıp sonra mutlu olmayı mı bekliyorsunuz? efendim bence yazın herkese tatil olsun 3 ay 30 günde bir kış tatili ne olacak 3 ay olmaz 2 olur o da olumlu. neden 70 yıllık ömrümüzün genç yaşlarının yüzde yüzünü mesaide harcıyoruz ki. ülke ekonomisi kötü çalışmamız lazım hadi ordan, dünyada mesaisi en fazla olan ülkelerden biriyiz yine de ekonomi çökiy, çözüm ne okullar yarım gün olacak ben ilkokulu yarım gün okudum gayet de başarılıydım. bazen o bile çok geliyordu 3 hafta sonu olması lazım, şu fani dünyada neyi kasıyoruz anlamıyorum şu an yaşadığımız hayat kalitesinin 5 katına kadarını az çocuk yapıp güzel şehirleşip planlı programlı az çalışarak yapabiliriz geriye kalan zamanlarda dizi mi izliyosun, dil mi öğreniyosun, geziyo musun sana kalmış. bence kimse boş bir fikir olarak görmemeli ciddiyetle üstünde durulması gerekiyor, bu kadar çalışma, stres insan fıtratına ters bu yüzden modern hayatta bir çok kişi anti deprasan kullanmaya başlıyor, tükenmişlik sendromları boy gösteriyor trafik , hava kirliliği ne gerek var azizim çocukken köyde yaşardım okudum iş güç sahibi oldum şimdi o hayata dönmek için uğraşıyorum
  • ülkeyi kapatıp gidelim oldu olacak