*

şükela:  tümü | bugün
 • küçüklükte alınan tad, büyükçe alınmamaya başlarsa, yazlık istanbul yakınlarındaysa yani artık denize girilemiyorsa, tüm arkadaşlar istanbul'da kalıyorsa, küçüklük aşkları büyümüş ve çirkin ördek yavrusunun tersi bir evrim geçirmişlerse, küçüklük aşkları büyümüş büyüdükçe bir hoş olmuş ama gitmiş yan villadaki kızla/çocukla/kalasla/cadıyla çıkmaya başlamışsa "istanbul'da kalırım bu sıcakta. terleye terleye ölürüm. umrumda diil!" diyerek yazlığa gitmemek konusunda karar alan bir genç olmanız muhtemeldir.
 • yazlıkta, barda çıkan bir kavgada kişinin kafasında;kulplu 0.5 cm kalınlığında bira bardagi kırıp tutuklanmamak için 2 yıl yazlığa uğramama durumu da dahil edilebilir.
 • bu sicakta pederle tavla oynamanin yada 50 yaslarindaki yan komsunun her yil ayni sorulari sormasinin hicte cekici gelmedigi, hele birde yandaki villanin universitedeki kiziyla gecmiste bazi vukuatlar olmus ama simdi son bulmussa ankarada bozkirin ortasinda gunesten kavrulmaya bile tercih etmeyecegim yazlik muhabbetine katilmayan ben ve niceleri.
 • aile uzaktayken düzensiz yaşam sürdürme konusunda uzmanlaşan insanlar silsilesi.uyku saatlerinin dengesizleşmesi ve giderek daha geç yatılan ve daha geç uyanılan günlerin baş göstermesi,sağlıksız beslenme yada beslenmeme,sigara tiryakiliğinin gün geçtikçe artması,parasız kalmak,bilgisayar karşısında geçirilen saatlerin çokluğu sebebiyle göz bozukluğu,tembelleşme ve miskin bi yaratık olma yolunda ilerleme gibi sorunlarla boğuşan ama yinede mutlu olan,keyfi yerinde olan insan tipidir aynızamanda çünkü yannızsınızdır ve istediğinisi istediğinis zamanda,istediğinis şekilde yapabilirsinis...
 • evde yalnız kalmış, gece hırsız girmesinden kortuğu için bir ışığı açık bırakan, annesinin güzel akşam yemeklerini yiyemediği için tüm yaz 5 kilo veren, haftasonları konserlerde sabahlayan, arkadaşlarıyla doyasıya vakit geçiren ama eve döndüğünde yalnız olan içi bir burkulan bir üzülen ama yine de yalnız kalmaktan şikayet etmeyen mutlu gençtir.
 • zamansız zamansız yazlıga akrabaların gelmesi nedeniyle, güzelim manzaraları ve keyfiyeti kaçırmayı öfkeyle tercih eden şahıstır.
  (bkz: hayatı surekli ertelemek)
 • çocuksunuzdur yazın bi eve gidersiniz yeni, böyle yaşıtlarınız vardır. oyun falan oynarsınız, çocuksunuz sonuçta eğlenirsiniz. sonra yıllar geçer yaş olur 18 ve üstü. siz büyümüş genç olmuşken sizin zamanınızda genç olanlar evlenmiş işe güce karışmış yazlığı sallamışlardır. siz çocukken bebek olanlar çocuk olup hebele hübele ortalığa atılan ses bombaları modundadır. yaşıtlarınız yok olmuştur bir anda. öyle eşşekten düşmüş gibi huzurevi-çocuk parkı ikileminde kalırsınız. e gel de git şimdi!
 • zamanında;
  çocukluğunun en güzel yazlarını yazlıkta geçirmiş,
  çocukluğun en güzel maceralarını yazlıkta yaşamış,
  çocukken yaşayabileceği en güzel aşkı yazlıkta yaşamış,
  çocukluğun getirdiği her şeyin fazlasını yazlıkta icra etmiş,
  çocukluktan kalan en güzel anıları yazlığa borçlu,

  gündüzü geceye katmış, geceyi gündüze,
  suyu güneşe katmış, kumu tenine,
  botta yatmış, pişerek uyanmış,

  içmiş, gezmiş, sevişmiş, yüzmüş, balık tutmuş, babasının arabasını çalmış, gece sahile inmiş, ateş yakmış, şarkı söylemiş, millete geç saatlere kadar telefon sapıklığı yapmış, saklambaç oynamış, bisiklete binmiş, hava kararana kadar voleybol, hava ağarana kadar okey oynamış, dağa çıkıp piknik yapmış, geceyarısına kadar su savaşı yapmış, bahçelere dalmış meyve çalmış,

  ama...

  artık bunların hiçbirini o yazlıkta gerçekleştiremeyecek gençtir.

  çünkü ne arkadaşlar vardır, ne eski yaşı, ne de eski tadı...
 • gidecek yazlığı olmayan insandır.
 • yaz boyunca staj yapmak zorunda kalan genç modeli olabilir aynı zamanda