şükela:  tümü | bugün
208 entry daha
  • yazlık denen yapıların, ciddi ciddi yılda iki haftalık yıllık izin için kullanıldığını zanneden, bir yerleri işemekten başka bir şeye yaramayan saf yüreklileri ortaya çıkartan karşılaştırma.

siz bu saflıkla nasıl başınıza bir şey gelmeden yaşayabiliyorsunuz lan?! *
  • yazlığınız varsa samimi olmadığınız tanıdıklarınız bile gelir. her yaz nerede olduğunuz bellidir. yalan da söyleyemezsiniz haliyle.
  • tabi ki yazlik koyar buna. 5 yildizli otelde kac gun kaliyorsun evladim. 15 gun sonrasinda koz koz evinde oturacaksin.
    yazlik oyle mi? okul bitti yolla cocugu hanimi kralsin lan evde. yasli anani babani yolla olmeden kendileri gibi insanlar ile huzur bulsunlar ohh mis gibi bir yerde deniz diger yerde orman takilsinlar. 5 yildizli otelde istedigin kadar hizmet olsun verecegin hayvan gibi paraya degmeyecek 3 gunden sonra. (burada bir arkadas yazmisti hersey tatilde 3 gunde hayvan gibi yer icersin ama sonrasinda doyum baslar bitersin)
    e misal benim kiz yaz boyunca havuz deniz orman piknik bol arkadas kaykay bisiklet yapiyor tertemiz havada 1 hafta 10 gunluk otel kizi keser mi? ha ona ayri gidiyoruz ama o degisiklik olsun diye yoksa otelde rahatim yok ki benim yazliktaki gibi. anne babami ciddi is olmadigi durumlarda sehre indiremiyorum. bu kisiler 5 degil 10 yildiz olsa kac gun kalacaklar koca mayis eylul arasi allasen. bildigin olumlu dunya da son yillarinin keyfini cikartiyorlar. lokali ayri ickisi yemesi ayri babamin arkadaslari ile annem desen havuzdaki cardakta ya da orman tarafindaki koltuklarda ayri arkadaslari ile kahve icip konusuyorlar. simdi cikip ben yea 5 yildizli otel daha iyi dersem allah carpar lan beni. ha neyim eksik susi sinirsiz icki ya da bin turlu yemeyecegim yemekler ki allaha sukur varligimiz var herseyden bol bol yer iceriz. ben oyumu kisaca yazliktan yana kullaniyorum arkadas.
  • eğer otelde 10-15 gün kalınacak ise yazlık alıp yazın günlük/haftalık/aylık olarak kiradan gelecek parayla 5 yıldızlı otelde tatil yapmak olarak seçebileceğim versus.
    hem yatırım yapmış olursun hem sürekli farklı lokasyonlarda dilediğin gibi tatil yapmış olursun hem de yazlıkta kalmak istediğinde yazlıkta kalırsın. 3'te 3.
  • en kral otel bile pistir. milletin işediği duşta yıkanıp, yağlı çatallarda yemekler yiyeceksin ve üstüne par vereceksin. en kral otel de olsa pistir.

kendi evinde yak sobayı kışın da kal.

ekleme; otell meraklılarının hepsi, beyaz yakalı maaş mahkumu fakirler. 20 bin maaşı olsa da kafa fakir.
    otel ne len. fakir demiş miydim?
  • işte bunlar hep para
  • bence yazlık almak
    iki ay gibi bir sürede yazlıkta kalıp, bir ay yazlığı pansiyona verip beş yıldızlı otelin bir aylık parası çıkartılabilir. ortalama bir çekirdek aile için.
  • 20 yıldır yazlıkta kalkıyorum. aynı zamanda dünyanın istediğim noktasında tatil yapma imkanım da var. karavan kiralamışlığım da var.
    yazlıkta kaldığım zaman otel daha mantıklı geliyor.
    otelde kaldığım zaman yazlığı arıyorum.
    karavan çekilecek dert değil. ama bazen onu da yapasım geliyor.
    sonuç olarak, içinden çıkılması zor bir karşılaştırma.

yalnız yazlıkta kalmayı bedava zannedenler var.
    yazlığın bakım masrafı hiç bitmez. sürekli bakıma ihtiyacı var. ertelediğin an daha büyük masraf çıkar. aidat, yeme içme, faturalar...
    yazlığı tatil yapmaya hazır hale getirene kadar tatil bitiyor.
    ayrıca yeme içme ve bulaşık büyük bir problem.

ben karar veremiyorum. ancak yazlıkta kaldığım zaman tatil yaptığımı anlamıyorum.
  • hiç biri.
    devremülk en güzelidir. birde rca sistemi varsa süper.
  • yazlık her zaman esnektir. kullanım avantajından ne kadar faydalanabildigine göre değişir.
    artıları: kafa dinlersin,her zaman gidebileceğin kaçamak yerin olur. sevdiğin kişileri davet edebilirsin. aile için daha konforlu ve rahat olur.ozellikle çocukların oynayabileceği bir bahçe mesela..
    sebze yetiştirebilir, taze taze sofrana koyabilirsin. çok fazla tanıdık sahibi olursun.
    domates salçası ve kurutmalık her seyinizi burada halledersiniz. yazlık fiyatlarının dudak uçuklattığını göz önüne alırsak kârlı bir yatırım yapmış olursun. evde kullanılmayan tüm eşyalar hoop yazlığa...
    eksileri: bazen böcek ve sivrisinek problemi, bazı yataklara cibindirik , ev bakımı ve bahçe işleri (dışarıda unutulan eşyalar paslaniyor, düzenli çim biçme ya da büyüyen otları temizlemek zorundasınız.) yazlık eğer site içindeyse kurallara uymanız gerek (dış cephe boyası, ortak alan kullanımı,aidat, mayoyla gezmeme gibi) kış günü ani gelen bir telefonla yazlığa gitmek zorunda kalabilirsiniz(açık bıraktığınız bir pencere,panjur ya da rüzgardan devrilen çanak anten yani aklınıza gelmeyecek herhangi bir şey)
    çat kapı gelen misafirler
    aklıma geldikçe editleyeceğim.
    buarada yazliklarin elektrik ve su faturası bir yaz başında bir yaz sonunda ödenir.kışın fatura gelmez.
88 entry daha