şükela:  tümü | bugün soru sor
 • milletin muhteşem cumhurbaşkanı sayın tayyip erdoğan ‘ın yeni icadı. ürperdim canım acıdı. sizin yatacak yeriniz var mı ? sizi kabul edecek toprak bulursanız en büyük ödülünüz bu olacak.

  kaynak : http://www.diken.com.tr/…-icin-50-bin-agac-kesildi/
 • 4 oda 1 salondan oluşan yazlık cumhurbaşkanlığı konutu az geldiği için yerine yapılan 300 odalık saray için yapılmış kıyımdır.
 • içinde çalışan personel sayısı 400 olacakmış. iki tane yatın yanaşabileceği bir iskele, bilmem kaçar metrekarelik hobi alanı, spa ve sinema alanları olacakmış. dahası bu ikinci sarayın hizmetine sunulmak için 17 km’lik bir yol yapılmış ve yolun köylülerce kullanımı yasakmış. bu nasıl bir hırs, nasıl bir kibir yarabbi?
 • bence az bile yapılmış 1000 personelli kendine ait özel havaalanı gizli kaçış denizaltı yuvası tam elektronik uçaksavar sistemli, nükleer sığınağı da muhtevasında olmalı. supreme lider için yapılan herşey helal, görenler kıskansın. şimdi yazıyı bitirirken aklıma geldi uzaydan da gözüken bir yapı olsun gelmiş geçmiş en büyük ağaç kıyımıda bu proje için olsun oh mis.
 • kelimelerle anlatmak, cümle kurmak zor.

  vicdansızlık.
  bencillik.

  tam düşünclerimi hakaret etmeden yazmam mümkün olmayacak.

  bu sarayı gündeme getirip du bu katliamdan söz etmeyip, burayı şuna buna tahsis edeceğim demek de duyarsızlık, fırsatçılık.
 • bu bitsin de uludağ da da winterfell tarzı bir saray yapmak şart.
 • ancak başımızdaki insan müsveddelerinin düşünebileceği bir başka canavarlık örneği.

  haberdeki şu detay ilgimi çekti:

  "yaşam savunucuları kamuoyunun duyarsızlığından şikayetçi, köylüler ise hem dertli hem korku içinde. köylerinin ortasından kullanmalarına bile izin verilmeyen yol geçmesi bir yana yüzlerce kamyonun çalıştığı bölge yaşamlarını altüst etmiş."

  bu umursamaz, kibirli, iğrenç zihniyete bizi öyle alıştırmışlar ki bu felakete kamuoyu duyarsızlığı olabiliyor. muharrem ince de bahsederken başkasına tahsis edicem diyorsa demek ki hitap ettiği kitlenin de ağaç katliamını sorgulamıyor olduğu önkabulüyle hareket ediyor. muhtemelen diğer muhalif siyasiler de bunu yapacaktır.

  daha büyük rezalet ise oradaki köylülerin hayatının hiç dikkate alınmadan altüst edilmesi. köylerinin ortasından kullanılmalarına izin verilmeyen yol geçmesi ne demektir ya? sarfedecek uygun kelimeleri bulamıyorum, küfredesim geliyor.

  neresinden tutsan elinde kalıyor, bitsin artık bu işkence, defolup gitsinler.
 • muaviye meşhur "yeşil saray"ını yaptırmaya başlayınca; "ya muaviye eğer bunu allah'ın (devletin) kesesinden yaptırıyorsan bu hıyanettir. kendi parandan ise o da israftır." diye çıkıştı. muaviye seslenmedi.

  ebu zer (r.a.) şamlılara: "vallahi bilemediğim bir çok şey ortaya çıktı. bunlar ne kur'an'da ne sünnette var. hakkın söndüğü batılın di-ri ldiğini görüyorum. doğrular yalanlanıyor, allah'tan korkulmadan kayırmalar yapılıyor." diyordu. habib b. esleme muaviye'ye: "ebu zer şam'ı senin aleyhine çevirecek dikkat et.......