şükela:  tümü | bugün
 • mizahi yazlik bir uslupla i$lemi$ cok nadir dizilerden biriydi bu, ortalamanin bayagi bir ustundeydi. bizimkiler ekibinin birkac takviye ile cekilmi$ deniz kenari versiyonu degildi sadece, harbi komikti. kabagin tadini dilimize hic calmami$ti. oren'de cekilmi$ diye duymu$tum. mine $enhuy ve tayfun coragan ikilisi kendilerine sadece selam veren bir ailenin evine gidip "bizim suyumuz kesik, bizim veletleri sizin evde yikayalim, siz de bir cay yapin da icelim" turunde insanlardi ve bir yazlik ku$u olarak soyleyeyim ki bu fevkalade gercekci bir gozlemdir.(bkz: umur bugay)
 • site seklinde konuslanmis yazliklardaki yasami gayet guzel anlatan bir diziydi. karpuzcusu, balinalari, asilzadesiyle. bizimkilerde oldugu gibi her karakterin siradisi ozelligi vardi ve bu sik sik vurgulanirdi. olaylar da genelde ayniydi ama sikmazdi insani. almanci ile damadinin cekismesi, konsolos ile kardesinin ailesi arasindaki iliskiler hep fiksti ama gercekci oldugundan yadirgamazdi insan. kim duymamistir ki beraber yazlik alip da daha sonra anlasamayan aileleri. bir de ezik bir koca ve onun cile ceken bir karisinin oldugu aile vardi. bizimkilere gore daha eglenceli ve rahatti, belki de yaz oldugu icin oyle olmasi istenmisti. ve bu rahatliktan dolayi da fazla akillarda yer etmedi galiba. en azindan entry sayisindan bu anlasiliyor.
 • flash tv gecen yaz bizimkileri bu yaz da bu diziyi vererek öğlen sonralarına güzel bir tad katmıştır.
 • nezih ve sıkıcı olmayan bir kadrosu olan diziydi. o zamanlar özenle takip eden bir kitlesi vardı belki, şimdi de izleyecek bir şey bulunamaz ise izlenebilecek en iyi programdır yazlıkçılar. karakterler cumhuriyet dönemi edebiyatı toplumsal gerçekçilik akımının sıradan ürünleridir. oyunculuk vasatın ne üzerinde ne altnda seyreder. bir kase soğuk çekirdeksiz üzümle birlikte tüketilmelidir.
 • hala güldürebilmektedir;cuma cumartesi akşamları serdar ortaç'la hepberaber programına alternatiftir şu yaz akşamlarında.
 • oyuncu kadrosunun %80'i, bizimkiler dizisi oyuncu kadrosunun %80'i olan ve yazin yayinlanan yerli dizi. ozellikle bizimkiler'deki rollerine ters roller oynayan oyuncular (mesela bizimkiler'in efendi isadami sevket'in yazlikcilarda almanci maganda olmasi gibi) olduıkca guldururdu.
 • (bkz: hayvan oglum)
 • sanırım ayvalık yöresinde çekilen bir diziydi. bizimkiler kadrosundan erdal ozyagcilar ve güzin özyağcılar dışındaki tüm kadroya yeni bir rol dağıtımı sonucunda sade anlatımı, yerinde kurgu ve senaryosuyla gönlümüze taht kuran diziydi kendisi.

  yeni yeni iç turizmin rantını yemeye iştahlanmış bir sahil kasabasındaki yazlıkçı ve yerli halk ilişkilerini anlatırdı. almancısı, konsolosu, piyanist şantörü, midyecisi, karpuzcusu, muhtarı, gözü açık bakkalı, sahtekar komisyoncusu, yönetici bozuntusu albayı (umur bugay bu albaylara fena takmıştır zaten), bezgin bekiri, görgüsüz zengini, çobanı, beleşçisi, memuru, düğünü, kavgası, gürültüsüyle çok eğlenceli bir diziydi. repliklerini günlük hayatta hala kahkahalarla kullanır, saygıyla anarız.
 • köy sahneleri ayvalik'a 20 km, artur'a 5 km mesafedeki pelitkoy 'de cekilmis diziydi.
  dizideki tek hata pelitkoy'u sözde yoneten kisinin muhtar olarak gösterilmesiydi. halbuki pelitkoy belediyedir. ve su an bir chp 'li baskan belediyenin basindadir. 3 ay kadar once 10 kadar belediye görevlisinin iceri atılmasıyla beraber ntv'ye haber olmus köydür ayrıca...
 • flash tv nin bu sezon da yeniden yayinlayacagi efsane dizi.