şükela:  tümü | bugün
  • bayer schering pharma firmasının çıkardığı yeni bir doğum kontrol hapı *. 24 tane 3 mg drospirenon ve 0.02 mg etinilestradiol etken maddelerini içeren, 4 tane de etken madde içermeyen toplam 28 tabletten oluşuyor. diğer doğum kontrol haplarının aksine 7 gün ara vermeden kesintisiz kullanım şekli sunuyor.

edit: akne vulgaris ve premenstruel disforik bozukluk da kullanım alanları içinde.
  • pmdd tedavisinde kullanılan oral kontraseptif (miş).
  • yasmin'den daha mi iyi daha mi kotu anlayamadim. ben yasmin'den gayet memnundum aslinda, bunda daha az ostrojen var diye bunu kullanmam tavsiye edildi. ama sanki bilakis daha fazla ostrojen var. bilemedim. bunun regl donemi daha tuhaf, en azindan bundan eminim.

hala kararsizim.
  • adet öncesi şişkinliğe, gerginliğe son!
    dayanılmaz tatlı krizlerine son!
    çılgın karın ağrılarına son!
    kilo aldırmak şöyle dursun hayvanlar gibi yemeye rağmen kilo kontrolü sağlaması da muhteşem bir bonus!
    tabii her ilaç yan etkilerini kişisine göre gösterir, tavsiye etmiyorum rapor veriyorum bacım.
  • ilk 3 ay azicik depresyon ve panik atak yapan, ancak yine de digerlerine nazaran daha az yan etkilerini hissettigim ilac.
  • uzun süreli kullanım sonrasında (yaklaşık 1 yıl mesela) bazı kadınlarda rahim iç zarının aşırı incelmesine sebep olabilen oral kontraseptif. bu yüzden ters giden bir durum olduğunu hissettiğinizde hemen doktorunuza başvurmanızda fayda var.
  • tuhaf bir doğum kontrol hapı.
    mide bulantısı gibi yan etkilerinden minimum düzeyde etkilenebilmek için gece uyumadan önce içebilirsiniz, diğerleri gibi uykunuzu bölüp de mide bulantısıyla tuvalete koşturtmuyor.
    ama bunun yanında göğüsleriniz normal bir doğum kontrol hapı kullanırken 1kat büyüyorsa, yazz 24+4 ile 2 kat büyüyor, artık yeter diyorsunuz.
    göğüsleriniz gibi vücudunuzda da şişlikler oluyor tabi ama yine diğer haplardan daha az sanırım, en azından diğer haplar gibi şişlik görünümünde olmuyor kilo almışsınız gibi oluyor (iyi mi kötü mü bilemedim).

ilk günlerde antidepresan kullanmaya yeni başladığınızdaki gibi bir sersemlik ve uyku hali görülebiliyormuş ve de sürekli su içme isteği uyandırıyor.
  • gömleğinin düğmeleri arasından sevgilinize aldığınız sütyene daha bir gözünüz çarpmaktadır. sevgili aynı sevgili, sütyen aynı sütyendir..
    bu kadar dikkat çekici şeyin ne olduğu, neyin değiştiğini düşünür durursunuz..cevabı meraktan okunan prospektüste bulursunuz..
    sebep bu haptır. göğüsleri gerçekten fazla büyütmektedir. ilave olarak da libidoyu yükseltmektedir.

ancak bunu prospektüsten değil, sevgilinizin çığlıklarından anlarsınız.
  • ilk kez kulladığım hap olması, bugün itibariyle ilk hapını yutmuş olmam ve hemen arkasından tesadüfen hakkında yazılan yorumları okumam sebebiyle iyi mi yaptım kötü mü yaptım diye düşünmekten kendimi alamadığım, yan etkilerinden bi kez daha ürktüğüm doğum kontol hapı.
  • 1 aylık deneme kullanımım sonucu bünyemdeki etkileri şu şekilde olan ilaç:

- alınganlık ve asabiyet fazlalığı - hem de baya baya fazlaca.
    - kilo aldırmamış, aksine vermemi saglamıştır.
    - göğüslerde büyüme
    - az da olsa karın agrısı