şükela:  tümü | bugün soru sor
 • yda firmasının ankara yenimahalle semtinde onkoloji hastanesinin hemen arkasında başladığı, ilk etabını 2016 temmuzda teslim etme taahhünde bulunduğu 1800 konutluk dev proje.

  özellikle son bir yıldır ankaralıların açık havada bolca reklamlarıyla karşılaştığı bir proje. daha çok kamu sektörüne çalışmış firmanın konut işinde pek uzun bir geçmişi yok. aynı projenin karşısında orta gelir grubuna hitap eden nevbahar konutlarından başka bir tecrübesine rastlamadım.

  lokasyon olarak prestijli konutlara çok uygun gibi görünmese de (zihinlerde eski araba pazarının, gimatın yakını olarak duruyor burası) , anadolu bulvarı, metro istasyonuna yakınlığı projenin artıları olarak görünüyor.

  bence en önemli handikap halihazırda yoğun saatlerde tıkanan anadolu bulvarının bu proje ile birlikte istanbul trafiği esintileri sunmaya yakın durmasıdır.

  buradan daire alacakların şu foruma uğramasında fayda var: http://wowturkey.com/…ewtopic.php?p=4787795#4787795

  yda önümüzdeki günlerde ismini sıkça duyuracağa benziyor. zira ankaranın en değerli lokasyonlarının birinde, çukurambar söğütözünde, büyükşehirin sökülen ucube demir heyulalarının yerinde büyükçe bir yda söğütözü rezidans/konut projesi geliyor.
 • yine hayal kırıklığı yaratan bir proje daha. evleri satmadan önce şöyle olacak en iyisi olacak denip, en kötü asansör markasını seçen,işçiliğin rezalet olduğu ,hiç bir sözlerini tutmayan bir proje daha maalesef. lokasyon olarak bölgenin çehresini çok rahat değiştirebilirdi ama maalesef sınıfda kaldı
 • yda nın diğer projeleri kadar berbat bir proje. o kadar özensiz, o kadar eksik iş yapıyorlar ki, yda dan ev alan stresten erken yaşta ölüyor.
 • büyüklüğüne göre alanı küçük olmuş konutlardır. konutların tamamı dolduktan sonra herkes hadi bir dışarı çıkıp hava alalım dese hacdaki izdiham görüntülerini aratmayacak şeyler görebiliriz. ya da sabah herkes aynı anda işe gitmek için yola çıksa siteden çıkıp caddeye ulaşmak bir saat sürebilir. özellikle 7/24 boktan trafiği olan demet'in üstüne bir kabus gibi çökecektir. anadolu bulvarı da kaldırmaz orayı. keza bir kez yda'nın oradaki bir okulda yds'den çıktım. herkes aynı anda çıkınca nazım hikmet'in orası, anadolu bulvarı, demet tamamen çöktü. ama evleri ve malzemeleri çok kalitelidir. fiyatları da en son 530 bin civarındaydı. eryamandaki benzerleri bile o sırada 450 bin civarı iken bu fiyat şehrin göbeğindeki bir ev için fazla değildir.
 • sakini olduğum site
 • zamanında inşaatın arasından geçerken "burada bunların ne işi var, nasıl dolacak" diye düşündürürdü.

  bu akşam esenboğa dönüşü aralarından geçerken dükkan/mağazaların hemen hepsinin dolduğunu, en azından akşam gözüyle fena durmadığını görüp şaşırdım. uzaktan baya nezih görünen adeta yeni bir mini semt doğmuş orada. tabi oturanlarına sormak lazım memnuniyetlerini