şükela:  tümü | bugün
 • hangi yurdu sevdiklerini merak edenler için, kendileri pkk'nın şehir "asayiş" uzantısıdır.
 • akp döneminde gerçekleştirilmiştir.
 • kürt milliyetçi hareketinin en denetimsiz çetesidir. karşısında polis olduğunda "ydg-h kck sözleşmesine taraf olduğu için ateşli silah kullanmaz. öz savunma gücüdür" derler. (okmeydanı çatışmaları sırasında kendilerince kamuya duyurulmuştur) , karşısında devrimciler olduğunda ise temin edebilecekleri tüm silahlarla saldıran bir çetedir.

  akp ile yaptıkları sözleşme, kck sözleşmesinden daha geçerlidir kendilerinin gözünde.
 • rodeo yapmak için buluşacaklarını açıkladılar.
 • (bkz: tak)

  aynı tas aynı hamam. big bro'yu işin içine katmadan daha.
 • bir yılı aşkın bir süredir gezi olaylarının devamı sayılabilecek tüm halk hareketlerini itinayla trolleyen gruptur. bu ismi unutmayın, dikkat edin hafızanızda tutun, yarın bir gün katılacağınız bir eylemde de dikkatle seyredin neler yapıcaklarını. bu adamlar gezi sonrası yaşanan her olayda insan gibi protestosunu yapan eylemcilerin arasına karışan ortalıkta hiçbirşey yokken sağı solu taşlamaya başlayan, banka yağmalayan, lastik yakıp yol kapatan küçük gruplardır, bunlardan hemen hemen her şehirde 20-30 tane var ve bu 20 kişi 1000 kişinin yaptığı eylemi ne yazık ki mahvetmeye yetiyor. poliste bunlara dokunmuyor ne hikmetse..

  kendi şehrinizi düşünün, katıldığınız son eylemi hatırlayın mutlaka gözünüzün önüne küçük 10~20 kişilik bir grup gelicektir, birlikte hareket eden ve eylemle alakası olmayan hareketler yapan. bu oluşumu kim nasıl kontrol ediyor, nasıl destekliyor bilinmez ama özellikle şu son dönemde tüm tayyip aleyhine yapılmış ve yapılacak eylemleri bizzat kendi elleriyle darmadağın ederek polisin yapamadığını yapmayı beceriyorlar. siz adam gibi çıkıp eylem yapmaya çalışırken bunlar yanınızdan ellerinde tuğla ve taşlarla geçiyor, ortada hiçbir sebep yokken vandalizme başlıyorlar, akabinde biz 1 sabır -2 yapmayın etmeyin -3 allah belanızı versin sizin... vs vs derken tüm eylemcileri bezdirip itinayla evlerine dağılmalarını sağlıyorlar..

  yani özetle bu oluşum birilerine hizmet ediyor ve işin daha vahim tarafıysa sen,ben,kardeşin, dostun hiçbir suçu olmadığı halde çatır çatır gözaltına alınırken bu ydg-h 'nin çok tatlı bir dokunulmazlığı var polis müdahalelerinde.. hafızanızın bir kenarına yazın, takip edin, sıradaki katılacağınız ilk eylemde bir de bu gözle bakın olaylara ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksınız...
 • twitter adreslerinde an an bilgiler veren oluşum.

  dün fatih'te ışid sempatizanlarına havai fişekle saldırı yapmışlar, 10 dakika önce de başakşehir'de o ışidin bölgenin adam toplamadan sorumlu adamını öldürmüşler?

  garip.
 • pkk konulu haberlerde gençlik yapılanması olarak telaffuz ediliyor. anladığım kadaryıla pkk'nın gençlik kolları olarak faaliyet gösteriyorlar. kent merkezlerindeki eylemler genelde bu ekibe mal ediliyorlar.

  neden böyle bir örgütlenmeye ihtiyaç duyulduğu ise tam bir muamma. neticede devlet örgütü kır ya da kent olarak ayırmıyor, birine öz diğerine üvey evlat muamelesi yapmıyor. ikisini de kucaklıyor, bağrına basıyor. elinde kalaşnikof ile yol kapayanı da başının üzerine çıkarıyor, istanbul fatih'te, başakşehir'de işid militanı tarayanı da.

  anlaşılan örgüt, kaynakların daha etkin ve verimli kullanılabilmesi, masrafların minimize edilebilmesi, daha mobil bir yapının kurulabilmesi, aşağıdan yukarı, yukarıdan aşağı iletişimin daha sağlıklı yürüyebilmesi gibi modern çağın gerektirdiği bir takım politikaları ıskalıyor. çok başlı bir yapı kurarak hedefe ulaşmayı biraz daha güçleştiriyor.

  örgütün bu organizasyon özelinde hedeflerinden sapma gösterebileceğine dehşetle şehadet ettim ve irkildim. devletimizin ivedi olarak olaya müdahele etmesi, kuruluş ve örgütlenme giderlerini sübvanse ederek ivedi olarak bu işe bir çözüm bulması gerektiğini düşünüyorum.

  belli ki gençler delikanlılığın verdiği bir heyecanla taşkınlık yapmışlar, örgüt kurup icraata başlamışlar. bu tip risklere gerek olmadığı, türkiye'nin bizzat devlet eliyle bölüneceği, meşhur müteahidimizin ifadesiyle millete neler yapılacağı gibi konularda gençleri aydınlatmak da sosyal devlet ilkesi gereği devletin görevidir. öyleyse,zahmet olmazsa, devlet göreve.
 • başakşehir'de değil, avcılar şahintepe mahallesi'nde, ışid'e finansal yardım yapılmasına aracılık ettiği söylenilen bir mahalleliyi öldürmüş grup.