şükela:  tümü | bugün sorunsallar (3)
652 entry daha
  • yds yabancı dil bilginizi ölçen bir sınav fakat son dönemde iyice zorlaştığı açıkca görülmekte..öyle günlük hayatta falan konuştuğun ingilizce yetmez yani. başlıktaki entryleri okuyunca hep yazar arkadaşların tavsiye istediğini gördüm ve işbu entariyi yazdım. adım adım gidelim.
    - soru tiplerini ögrenin. unutmayin ki her soru tipi icin ayrı ayrı calısma yontemleri var.
    - kelime bilgisi icin modadil yayınlarının passage work ve kelime canavarını edinin. kelime bilgisi herseydir. mesela gecen senelerde bi soru vardi. soruda ve cevapların hepsinde famous ve eşanlamlı kelimeleri verildi. bilmeyen cartlar.
    -gramer bilginiz yoksa tekniklerini ögrenmek cok zor degil. gramer biliyorum diyenler bile çoğu zaman cloze testler ve bağlaçlarda gümlüyor. teknik candır.
    -gecmis senelerin soruları ösymnin sitesinde yayınlandı. oturun çözün. en çok yanlısın çıktığı konuları tespit edip oradan başlayın.
    - ücretsiz sitelerden yararlanın. benim size önereceğim ve çok beğendim bir site ve app var.
    app for apple phones
    app for android
    bu ücretsiz ders ve teknikleri sayfası
    hilal hoca on youtube
    bu da k4english web siteleri.

aklıma gelenleri editleyeceğim genşler
  • teknik taktik strateji ile hala soru çözüleceğini iddia edenlere güvenilmemesi gereken sınavdır.
  • yds deyince niye aklıma askerimiz ve polisimiz için bot üreten marka geliyor. sanırım algıda seçicilik. güzel botları var.
  • yds artık şu geçiş ara sınav formlarında da istenen bir illete döndü

çap yapacağım ortalamayı allahu ekber dağlarına çektim bunlar hala bana ama hammfendi ingilizceyi konuşmanızı istiyoruz konuşmuyorsanız da yds , yökdil ielts sınavlarında 70 almanız da olumlu diyor bölüm başkanı.

abicim ben sana ielts te toelf sınavında 70 alacak olsam gelir miyim ? sana selam verir miyim?

velhasıl iyice tiksinti duymaya başladığım sınavdır kendisi.
    kol kadar paragraf lan aleste öyle sorular yok.
    yalan olmasın 2013 aleste görmüştüm parşömen nasıl oluyormuş deyü. ondan sonra ales düzeldi bunlar yamulttu çıtayı.

ah ahhhh sözlük.
161 entry daha