şükela:  tümü | bugün sorunsallar (3)
755 entry daha
  • 2018 yılında girdiğim ve 28,75 aldığım sınavın adıdır.ingilizce bilgim minimum düzeyde sınava girdiğim yıllarda da öyleydi yani çok kısıtlı kelime bilgisi ve daha da kısıtlı gramer bilgisi internette birçok içerik ve bilgi olmasına rağmen yardım ararken kendimi daha çok yardıma muhtaç buldum karmaşa arasında yoruldum ekşide yazılanları da elimden geldiğince okumaya çalıştım ama her şey daha karmakarışık bir hal alıyor diye burada durdum geçen sene kpss a sınavına hazırlanıp istediğim puanı elde ettim fakat yds illeti tekrar önüme geldi ve bu sefer güzelce halledip kurtulmak istiyorum buraya kadar okuduysanız teşekkürü borç bilirim ama asıl ihtiyacım burdan sonrasını okumanızdır bir yıllık bir sürem var fakat halledebilir miyim nasıl halledebilirim ne yapmam lazım nasıl yapmam lazım nerden başlayayım kaç saat bakayım tavsiye öneri sırt sıvazlama poh pohlama vazgeç manyak olursun nidaları hepsine açığım tekrardan teşekkür ediyorum
  • yıllardır yds,yökdil,alese hazırlanan ve düzenli olarak bu sınavlara giren biri olarak:) bu tarz akademik sınavlar biraz ağır sınavlardır ve derya denizdir mutlaka güvendiğiniz ister online ya da durumlar elverirse fiziksel olarak bir kurs yardımı almanızı öneririm. kursa yazıldıktan sonra olay tabi ki bitmiyor esas bundan sonra başlıyor mutlak suretle evde kendiniz de en az max.3 saat bir çalışma yapmanız lazım kelime bilginizi kademe kademe arttirmaniz ve istisnasiz ister alan içi ister alan dışı mutlaka bir yabancı makaleler okumanız lazım. bol okuma,bol test,düzenli çalışma ile halledillir. (ben sınavlarda genelde sanırım heyecandan dolayı kalın kafalılık yaptığımdan sınırlarda geziyorum ama bu sefer öyle olmaz umarım) kolay gele:)
61 entry daha