• 2023 yılı oturumunun bugün gerçekleştirileceği sınav.

ilk defa sınava katılacak arkadaşlara tavsiyem sınavdan çıktıktan sonra kesinlikle hiçbir şeyi kafalarına takmamalarıdır.
    zira, ingilizce yds sınavlarında olduğu gibi ösym ispanyolcada da kolombiyalı duvar ustasının, meksikalı oto kiralamacının, perulu banka memurunun ve şilili pilotun bile üstü seviyede bir dil hakimiyeti arıyor. dolayısıyla hevesinizi kırmak yok, bir sonraki sınava kadar bir sene daha var. bu sürede bol lgbt'li bol entrikalı ispanyolca netflix dizileri izlemek için zamanımız var.

sınavdan sonra burada beraber söveriz.
    gazanız mübarek, mouse'unuz temiz ve sorunsuz olsun yiğitlerim!

edit: sınava ankara'da girecek olan varsa sınav sonrasında merkeze kadar bırakabilirim. mesaj kutum açık.
    başarılar.

sınav sonu edit;
    yine iki şekere 300 küsür lira verdiğimiz sınav oldu. daha da gelmem yds'ye.
    bundan sonra hedefim dele !
  • 2013'ten beri sınav yayımlanmamış, piyasada ispanyolca yds dökümanı/kitabı yok, yds'ye özel ispanyolca kursu yok. üstüne üstlük yılda da bir kez sınav yapılıyor, istediğin puanı alamadığında bir yıl daha bekle.

adayın tamamen kendi imkanlarıyla çalışmak zorunda kaldığı böyle bir sınavı bu denli zor yapmanın mantığı nedir?
  • ispanyolca konusunda her türlü desteği veriyorum. kaynak desteğim yok ama nasıl çözüleceğibe dair kurallarım var. yeminli tercüman olduğum için zor gelmiyor.
    peki neden tüm sorular yok? cevabı şu, eğer olursa herkes indirecek çalışacak ve kazanan çoğalacak. bunu istemiyorlar, çünkü dil tazminatı alma peşinde herkes. bunu istemiyorlar herkes bilmesin çok az kişi bilsin ki kazanan çıkmasın diyorlar. bir de bu dillerde bilen az ve destek de yok.
    tüm şu ana kadar çıkmış yüzde 10'luk soru ve cevap anahtarı olanı çözdüm.
    bir de 2013 (yds) yılında çıkmış 80 soru var elimde. en azından tüm bir testi çözmüş olacaksınız. bu bile yoklukta iyi.
  • bu sene 21 mayıs'ta yapılacak sınav. başvurular başladı, ücreti 360 lira.
  • bütün adaylara başarılar dilediğim , maalesef 2008-2011 arası gibi kolay olmayacak olan sınavdır.
    tanrı bizleri ösym’nin gazabından korusun
    (işine geldiğinde dindar olan ateist)
    sınav sonrası edit:
    evet “kol” gibiydi. geçmiş olsun
  • en son yayınladıkları 2013 sınavı ve yine o döneme ait 2012 2011 sınavlarına oranla çok daha zor bir sınavdı. sırf eril dişil olayından bile şık eleyebildiğiniz sınavlardan nereye

meter la pata
  • 2020 yds-1 sınavında girmek istiyordum fakat başvuru yapmak istediğimde ispanyolca'yı listede göremedim.ermenice bile var seçeneklerde çok garip gerçekten.bilgisi olan varsa yeşillendiriniz lütfen.
  • 2020 yılına ait olanı 12.07.2020 tarihinde e-yds olarak yapıldı. 430 kişinin katıldığı sınavda 158 kişi 0-49, 56 kişi 50-59, 69 kişi 60-69, 80 kişi 70-79, 52 kişi 80-89 ve 15 kişi 90-100 almış.
  • tanım: çoktan seçmeli ispanyolca sınavı.

daha düşük zorluk seviyesinde olmasına karşılık ingilizce bilen arkadaşlar için sat spanish subject test'i çalışmalarına destek olmak amaçlı önerebilirim.

aşağıya da bir link bırakıyorum. inceleyebilirsiniz.

https://www.cracksat.net/sat2/spanish/
  • sanırım soru tipleri ingilizceyle birebir aynı, zorluk seviyesini karşılaştırabilecek birisi var mı? sınavı geçmek istesek çokça kelime ve okuma pratiği yeterli mi yoksa kurs şart mı? bir de elinde kaynak olan bir babayiğit varsa duacısı olurum.

dil tazminatı için göz koyduğum sınavdır.
hesabın var mı? giriş yap