şükela:  tümü | bugün
  • dil ögrencilerini nelerin beklediğini göreceğimiz sınav.
  • son 5 yılda çıkan kelimelere bakmakta fayda olan sınav. link
  • zor olması dilcilerin işine yarayacaktır. aksi takdirde sayısalcılar az bir net çıkartarak tyt sayesinde dilcilerin bölümlere sulanabilir. 30-40 net çıkarıp 10 bin sıralama yapan sayısalcı gördü bu gözler.
  • ydt ye girecek gencler icin farkli konularda puf noktalari iceren nacizane 17 video hazirladik arkadasimla toplam 5 saate yakin suruyor. sinav oncesi bakmanizi tavsiye ederim. link
  • büyük ihtimalle geçen seneki gibi keşke dil okusaydım dedirtecek olan sınav. ayt sonrası kafama bağlı tabiki de.
    1 yıldır adam akıllı ingilizce kullanmıyorum. gramer bilgim sıfır. bakalım bu yıl ne yapacağım. salladıklarım tutsa dereceye falan girsem... yazmasam bile havası olurdu :d
  • bugün 3. kez gireceğim sınav. ilk sefer 63 ikinci sefer 69 yapmıştım; bu sene 70’lerde dolanıyor netlerim, hayırlısı...
  • 113 dakika sonra gireceğimdir, 80 yapıp çıkacağım.*

edit: m ü k e m m e l d i !
    edit 2: son 5 dakikada 4 soru değiştirdim, 75 net çıktı. :/
  • bu sınav yüzünden ülkeyi eve tıkti hükümet. çok mu lazımdı acaba?
  • evet çok lazımdı otur evinde.şu virüste pandemide de dışarı çıkmazsın.benim de gireceğim sınav.herkese başarılar.
  • sınava hiç çalışmamış, ama temeli oldukça sağlam olan biri olarak; sınavın pek zor olmadığını söyleyebilirim. karşılıklı diyalog soruları çerez gibiydi. yakın anlam sorularını da iyi kötü bir şekilde hallettim. akışı bozan cümlelerde zorlandım. bir de verilen metne göre cevaplama sorularında zorlandığımı söyleyebilirim. maşallah roman yazmış herifler. cımbızla içinden cevap aramamızı bekliyorlar. yani sınav fena geçmedi. vocabulary ve gramer eksiklerimin olduğunu da göz önünde bulundurarak bunları yazdım.