şükela:  tümü | bugün
  • 2009 kanada yapımı bir film. sözlükte arama yapıp hiç bir entry girilmediğini görünce hayli şaşırıp bir kaç kez daha aradım.. ama yok. niye bu kadar uzatıyorum. çok eğlenceli bir film zira. filmin türkçe adı et obur yılı
    yönetmen ve senaryo: sook-yin lee
    oyuncular: cristin milioti, ali liebert, emily holmes, luke camilleri, patrick gilmore

film 21 yaşındaki sammy'nin hayatını anlatırken aşk,seks, ilişkileri karikatür tadında veriyor. mutlaka bulun izleyin derim. sammy çok sıradışı ve şeker..

--- spoiler ---

-aşk bir hastalık. insan doğuştan sevmeye yetenekli değil. biraz çalışmak lazım..

-insanlar birlikte olmak için çıldırıyor.sonra da annem babam gibi oluyor!

--- spoiler ---

sadece fragman izleyebilecek kadar fragman delisi olduğumu belirtmeden geçemeyeceğim ve işte linki;

http://www.youtube.com/watch?v=unuhcuyhxlk
  • izlemeye alıştığımız konuları (kadınların kendilerini keşfetmeleri, seks ile tanışmaları, ilişkiler vs.) alışılmışın dışında bir şekilde anlatan bir film. yer yer komik olsa da bunu komik olmak çabasıyla değil trajikomik olayların içine düşen karakterlerin doğal reaksiyonlarının yansımaları şeklinde sunmasıyla yakalıyor ki bu da filmin ayaklarının yere daha sağlam basmasını sağlıyor.

tüm bunlara rağmen filmin oyunculukları - cristin milioti hariç - iyi sayılmazdı. yönetim ve senaryo ise fena değil seviyesindeydi. 6/10.