şükela:  tümü | bugün
 • death gripsin yeni albümü. epey güzel bir çalışma olmuş efendim. dinleyin, dinlettirin.
 • dilemma sarkisi son zamanlarda dinledigim en guzel sey. album ise genel olarak exmilitary'den sonra en begendigim dg albumu olabilir.
 • "bottomless pit'ten sonra kesin dinlemesi, sindirmesi zor, sik-sok bi albüm yapacaklar" demiştim çünkü bottomless pit, sanırım death grips'in ilk kez risk almadığı, bu zamana kadar ne biriktirdiyse onlarla yaptığı bi albüm oldu. bence bu kesinlikle kötü bi şey değil, sonuçta canı ne istediyse onu yapan bi gruptan bahsediyoruz.

  çok acayip adamlar, year of the snitch kesinlikle baştan sona dinlenmesi gereken bi albüm ve bu adamların bugüne kadar yaptığı en bütüncül ve en akıcı albüm. ama gel gelelim albümdeki parçaların %80'ini daha albüm çıkmadan bölük pörçük yayınladılar. şahsen parçaları teker teker dinlediğimde acayip düş kırıklığına uğradım "naptınız siz aq" dedim, bu adamların olayı bunu dedirtmek değilmiş gibi...

  streaky'i yayınladılar ilk ve parça türlü ortamlarda itin götüne sokuldu sokuldu çıkarıldı "daha da yavan bi parça yapsaydınız bu az olmuş amk" denilerek. ben eh'le arasındaki mood ve dinamik benzerliğini sevdiğimden dolayı beğenmemezlik yapmadım ama açıkçası beni de çok açmamıştı albüm çıkana kadar. albüm çıkıp, parçaya alıştıktan sonra favorilerimden biri oldu orası ayrı.

  hahaha'yı dinlediğimde ne dinlediğimin farkında bile değildim, niggas on the moon'u aratmayacak bi soyutluğu olan bir parça, üstelik notm'daki parçalardan çok daha yoğun ve katmanlı. daha single olarak yayınladıklarında bile favori parçamdı, hala favorim

  dilemma, death grips değil de daha çok zach ve andy'nin yan projesi the i.l.y's'dan fırlama gibi bi parça. alengirsiz, dümdüz bir parça trafiği, bol reverb'lü gitarlar ve airy synth'ler. açıkçası yine başta mc ride'ı bu tınının içine pek yakıştıramasam da dinleye dinleye aslında ne kadar iyi uyum sağladığını fark ettim.

  çok üşendim belki sonra incelerim, diğer parçalar da çok güzel... çok iyi albüm gerçekten 10/10
 • baştan sona dinleyerek yaşam enerjimi arttıran albümdür. her bir parçası ayrı müthiştir.
 • bunu sevip enstrumantal versiyonunu dinlemeyeni zach hill dovuyormus.

  https://youtu.be/63q0ykmtncq