şükela:  tümü | bugün
  • yeryüzünde eşi benzeri olmayan rahatlık. sinir yok stres yok baskı yok. sonradan oyuna girip 10 tane de yesen zaten yedekti diyecekler. her aybaşı mayış yatar mis. ama as kaleci olsan yandın. mesela rüştü'yü ele alalım yıllarca as kaleci oldu da ne oldu başına gelmeyen kalmadı. dövdüler lan adamı. erkenden göçtü gitti kartal tibet'in tarkan filmindeki haline döndü. ama yedeklik öyle mi bak bizim aykut'a kendimi bildim bileli adam bizde fırsat bekleyen yetenekli genç yedek kaleci. oturduğu yerden trilyoner oldu adam ve gencecik hala. bir gün maça gelmese kimse farketmez belki. kimse de sormuyor aykut nerde diye. sahi aykut nerde ya?
  • adam harbi fark etmemiş: http://www.fanatik.com.tr/…caykur-rizesporda-383145

bir tek soğuk havalarda problem yaşarlar. ona da battaniyeyle falan çözüm buluyorlar.
  • bu konudaki en usta isimler milli takımda oturdukları yerden avrupa ve dünya şampiyonluğu kazanan victor valdes ile pepe reina'dır.
  • hayatım boyunca benimsediğim rahatlık, çok güzel bir rahatlık, bu yüzden yedek okul kalecisi bile olmadım ama yine de güzel rahatlık
  • bazıları bu şekilde jübile yaptı.
  • (bkz: bernd dreher)

ayrıca belirtmek isterim ki maç primini tam alan tek yedektir.

örnek: velev ki maç primleri oynayanlar için 3 bin tl yedekler için 5 bin tl belirlendi. (yedek oyuncu 93. dakikada dahi girse farketmez, 93 dakika oynayan kişi ile aynı maç primini (5 bin tl) alır, yedek kaleci için durum farklıdır, çünkü mental olarak kendini hep hazır tutmak durumundadır. yedek kaleci her durumda 5 bin tl sini alır.
  • sanıldığı kadar rahat olmadığını düşündüğüm durumdur. çünkü çok ince bi ayar var tutturması gereken. antremanlarda iyi performans gösterirse as kaleci olup boku yiyebilir, çok kötü performans sergilerse güven vermez yerine başkası bulunur.
  • o ne rahatlık o?
    o ne hafiflik o?

(bkz: numan kurtulmuş)
  • (bkz: aykut erçetin) ve ağzından düşmeyen sakızı.
  • bunun tam tersi de 10 mactir gol yemeyen as kalecinin mac sirasinda sakatlanmasiyla isinmaya gönderilen kaleci yusuf yusuflugudur.