şükela:  tümü | bugün
  • kan gövdeyi götürür.
    yedek olan vekiller asilerin ya kuyusunu kazar ya da mezarını.
  • meclis başkanınca "bir anayasa çalışmasını gerektiren hadisedir, hayırlısı. bakan yardımcılığı var, yedek milletvekilliği dünyanın pek çok yerinde var'' şeklinde yorumlanan hede.

dünyanın pek çok yerinde demokrasi de var sayın başkan, dünyanın pek çok yerinde insan haklarına saygı da var sayın başkan, dünyanın pek çok yerinde ekonomik refah da var sayın başkan, dünyanın pek çok yerinde özgürlük de var sayın başkan, dünyanın pek çok yerinde düşünce özgürlüğü de var sayın başkan. ama siz bunları getireceğinize yedek milletvekilliğini getiriyorsunuz.

bu millet asıllarını yıllarca besliyor yedeklerini de beslemek zorunda mı?

bu millet asıllarını yıllarca sırtında taşıyor yedeklerini de sırtında taşımak zorunda mı?

emekçi çalışanlara %2-3 zam yaparken bile "bütçeye ekstra yük" getirdiğini söyleyenler siz değil misniz? yedek milletvekillerini maaşları bütçeden karşılanmayacak mı, bütçeye ekstra yük getirmeyecek mi?

ha, derseniz ki "milletvekili maaşları %50 azaltılarak, bu azaltılan miktar yedek milletvekillerine maaş olarak ödenecek" o zaman sorun yok, destekleriz.
  • fetö soruşturmalarının siyasete yani meclise uzanması için çıkartılacağını düşünüyorum. eğer bununla ilgili bir anayasa değişikliği olmazsa siyasete falan uzanmayacak.

cnn'de mi yoksa haberturk'te mi dinledim bilmiyorum ama konuşmacılardan birisi böyle bir şey gündeme getirildiyse ciddi bir sayı fetö ile irtibatlı diyordu.