• mekanı çok sevdim hele ki kuşadasının o kekovari korkunç dokusu içerisinde cennet gibi geldi. malesef şaraplarında sadece 1 tane kupaj deneyebildim vasattı urla da çok daha iyileri mevcut. diğerleri için yorum yapamayacağım . fikirlerine değer verdiğim bir çok kişi bayılıyor şaraplarına denemek isterim elbette. beni asıl rahatsız eden işletmeci hanımefendinin tavrıydı. ben müşterileri hor gören mekan işletmecilerinden rahatsız oluyorum . ülkemizde özellikle bu gibi işltemelerde sıkca rastlanan burnu havada mekan işletmecilerinin bu havaları edaları , müşteriye olan bakışları rahatsız edici . bilemiyorum belki müşteriler de hatalı olabilir . ayrıca personel çok suratsızdı. bir ara acaba kahvaltı için onlar mı bize para ödeyecekler diye düşündüm . bir kahve fincanı adına ne taklalar attım inanamazsınız sanki borç veriyorlar. yanlış anlaşılmasın kahve değil fincanı . kahve makinesi var filtre kahve yapabiliyorsunuz (self servis) ama kahve fincanı olmayınca olmuyor . garsonlara 3 mekan işleten hanımefendiye 4 kez rica ettim . bakınız rica .

özetle belki bir şans daha verilebilir belki bizim gittiğimiz saat ve gün çok doluydu diyeceğim (mekanda sadece 2 gruptuk) belki yanlış zaman bilemiyorum .ilk intiba güzel mekan ve tırt işletme. urla urlice veya şatomet e gelsinler şarap evi nasıl işletilir görsünler. isabey bağ evi de olabilir. açıkcası isabey bağ evi buradan birkaç gömlek yukarıda.
  • geçenlerde bulunduğum inanılmaz klas mekan. restoranı ve şarapları mükemmel. izmir-aydın arasında yaşayanlar ve şarap sevenler kesinlikle kaçırmamalı. şeflerini takdir etmek lazım yemekler harikaydı.
  • içindeki çiy isimli restoranı da çok iyidir.
  • damla özay isimli muhteşem bir şefe sahip bir restoranı, sessiz sakin üzüm bağlarına bakan yeni odaları ve bilgelerin isimlerini almış şarapları ile beni çok mutlu etmiş gönlümde taht kurmuş tatil mekanı.
    hakkında gazetede şöyle şeyler yazılmış
  • kaldığım fiyat-performansı en düşük oteldi. havuz kenarındaki restorantta patates kızartmasından başka hiç bir şey yapılamıyor. şezlonglar o kadar kirli ki bırakın oturmayı üzerine havlumu koyarken bile huzursuz oldum. yan şezlongda oturan aile kalkarken 3 tane boklu bez bıraktı ve o boklu bezler tüm gün boyunca havuz kenarında kaldı. odada iki küçük su var haliyle yetmiyor. resepsiyona gidip istediğimizde görevli kız su olmadığını yarın geleceğini söyledi hiç rahatsız olmadan. neyseki görevini bilmediğim bi amca bi yerlerden çıkıp birer şişe su verdi de gece uyuyabildik. odalara gelince tip olarak tatlılar özellikle balkon çok keyifliydi ancak hijyen yetersiz. 1 gecesi nerdeyse 2000 tl olan bir otel için çok düşük hizmet. kesinlikle tavsiye etmem
  • selcuk ve efes'ten birkac kilometre uzakta, izmir'den 45-50 dk icerisinde rahatca ulasabileceginiz sakin, huzurlu bir otel.

acikcasi sarap hakkinda bir bilgim yok ama otel hakkinda birkac yorum yapabilirim:

- ana binadaki odalar kucuk ama sevimli dosenmis ve temiz

- sabah kahvaltisi acik bufe ve lezzetli

- eger aksam da otelden ayrilmak istemezseniz aksam yemegi icin menusu gayet guzel.

- havuzu orta buyuklukte ama kalabalik bir otel olmadigi icin yeterli

- calisan sayisi oldukca az ve surekli olarak kosturduklari icin guleryuzlu degiller

- 1-2 arasi gelmemiz soylendigi halde odamiz ucten sonra hazir oldu ve telafi etmek icin hicbir sey yapmadilar. garipsedim biraz.

- aksam otelde bir etkinlik olabilir ve bu konuda siz bilgilendirilmeyebilirsiniz. ornegin disarida yemek yedikten sonra otele dondugunuzde 100 adet turisti kuba muzikleri esliginde dans ederken bulabilirsiniz.

- calisan sayisi az oldugu icin ozellikle havuz cevresinde kirli havlular, kirik semsiye vs gibi seylerle karsilasabilirsiniz.

huzurlu ve sakin bir ortam yaratmislar ama musteri memnuniyeti konusunda ayni hassasiyeti gosterdiklerini soylemek zor. ufak tefek seylere kafasi bozulan bir insan degilseniz gayet guzel vakit gecirebilirsiniz.
  • yakın bir zamanda konakladığım bağ manzaralı şarap oteli. genel hatlarıyla temiz ve konforlu bir deneyim sağladı. sezon henüz başlamadığı için konaklayan sayısı azdı bu yüzden oldukça iyi bir hizmet aldığımızı düşünmekteyim. füzyon mutfak barındıran mayadan isimli bir restoran ile hizmet veriyor. mekanın şefi istanbul'daki lokanta 1741'in de sahiplerinden olan şef durukan özgen. tabi ki kendisi tam zamanlı orada bulunmuyor ancak menülere yaptığı dokunuşlar ve kaliteli malzeme tedariki mutfağın kalitesini ortaya koyuyor. alkollü tadım menüsü kişi başı 3100 tl den sunuluyor. ancak mutfağın aksine servis çalışanlarının bazı eksiklikleri bulunuyor. bu da açıkçası günümüz kuruyla kişi başı 90 euro gibi ücrete karşılık gelen bir hizmet için yetersilik izlenimi yaratıyor. benim gözlemlediğim bazı aksaklıklar şu şekilde,

-servis çalışanları sunum esnasında masa ile olan mesafeyi ayarlayamıyorlar.
    -normal zamanda çalışanların hemen hemen hepsi belli bir alanda öbekleşiyor, aralarında kaçınılmaz bir sohbet ve duruş bozukluğu göze çarpıyor.
    -misafirler masaya gelir gelmez yerleşmeleri beklemeden menüler verilmeye çalışılıyor.
    -size devam edip etmediğinizi sormadan tadım sıralamasının bir önceki servisini kaldırmaya çalışıyor ve siz masada yokken (bahçede sigara içerken ) masaya girmek gibi basic hatalar yapıyor bu esnada yine sormadan boş topluyorlar.
    -kahvaltı servisinde serpme kahvaltı olduğu için servisle ilgili pek zorluk yaşamıyorlar ancak yoğun anlardan birinde 2 kişi kahvaltı yapmakta olduğumuz masaya izinsiz girerek kullanılmayan bardaklardan birini almak gafletinde bulundular.

tabi ki bunlar hızlı bir eğitim süreci ve alışkanlıkların düzeltilmesiyle normale dönebilir. ancak iyi restorancılık için bazı püf noktaları iyileştirmekte yarar olacağını düşünüyorum.
  • konumu ambiyansi manzarasi efsane olsa da isletmesi yetersiz olan mekan. ciy ile otel arasi bi koordinasyonsuzluk soz konusu, isletmeciler farkli saniyorum. guleryuzlu ve yardimseverler ama bir seyler eksik duruyor, belki pandemiyle alakalidir, asagida yazdiklarim buna gore degerlendirilsin.

restaurant kendini ust duzey konumlandiriyor, fiyatlandirma da buna gore. lezzet ok, ben ne yediysem baya begendin ama menuleri kisitli ve hatta menude yazan hersey de mevcut degil. fleksible ve musteri odakli bir yaklasim yok, personel ozverisiyle yuruyorlar. (burada karsilastirmada asagi yukari ayni muhitte nispeten ucuz nisanyani baz aliyorum) uc gun boyunca muz tedarik edemediler misal gidip disardan biz aldik(ufak yegenimiz icin).

kahvalti da cay ekmek dondurme olayi var, irrite oluyorum; yani 50 tl fazla alin beni cay ekmek diye yalvartmayin. 90 kilo adamlariz, kolay tatmin olmuyoruz.

otel odalari kendini konumlandırdıgı konumlandırdıgı seviyeye göre bakımlı degil, ozellikle fiyat performans olarak bakildiginda. calisan sayisinin yetersizligi ile ilgili olabilir.

pozitif olarak, tum calisanlarinin restaurant ve hotel kismi dahil, ozverili ve guleryuzlu yardimsever olduklarini eklemek lazim. biz kendilerinden razi olduk.
  • fazla detay içeren efsane mekan.
  • şarapsever olarak bir süredir takip ediyor ve gitmek icin sabırsızlanıyorum.
hesabın var mı? giriş yap