şükela:  tümü | bugün
  • bursa'da kpss, dgs ve ales üzerine eğitim veren bir dersane. eğitiminin nasıl olduğu konusunda bilgisi olanlar beri gelirse kendilerine minnettar olurum. (bkz: beri gelmek)
  • kpss denemelerinde sorularının kpss'ye yakın olmadığını düşündüğüm yayın evi. özellikle tarih ve anayasa sorularının kpss'de çıkmış sorularla paralelliği bana göre söz konusu değil.
  • izmir'de, bursa'da * şubeleri bulunan, özünde kpssye yönelik hizmet veren, ama adli ve idari yargı hakimliği sınavları için de kursları olan bi müessese. neyse benim diyeceğim bu değil de, bunun izmir şubesinin hakimlik kursu olanı insanı kanser edebilecek kudrete sahiptir. aman diyeyim. oh be.
  • yaprak testleri ve kitaplarıyla kpss eğitim bilimleri konusunda soruları çözülmesi gereken yayınevi ve dersane. he ne kadar soruları biraz zor olsa da güzel sorulardır insanın gözüne dirhem dirhem fer verir. dersanesinde ise daha tam olarak sistemi otutturamamış haldeler en azından ankara'da ki şubesinde
  • ales'e hazırlık kitabı sözel bölümünden bir soru paragrafı:

"günü güne değil, dakikası dakikasını tutmayan dünyadaki tek varlık belki de kadınlardır. ne istediklerini bilmeyen, ne söylemeye çalıştıkları anlaşılmayan bu yaratıklar erkek milletinin en azılı düşmanıdır. bu düşmanlık surlarla çevrili kaleler arasında değil, yan yana göz göze gerçekleşir. kedilere benzer kadınlar. sonsuz ilgiyi esirgemediğinizde sizden iyisi yoktur, verdiğiniz yumakla oynarlar; ama bir de aksi olursa pençelerini yüzünüze geçirmeleri an meselesidir... "
  • uzun araştırmalar sonrası kpss ye hazırlanma sürecinde yardımı dokunucağını düşünerek bol miktarda para bayılarak 2 haftadır gittiğim kurumdur. şimdiye kadar eğitim konusunda iyi bir izlenim bırakmıştır bende fakat öğretmenleri biraz kendini beğenmiştir diyebilirim ki sanırım bu onların öğrencileri motive etme yada bu kadar parayı boşa harcamadınız taktiklerinden birisi.

dikkat çeken 2 öğretmen vardır kurumda. ilki öğrenim dersine yurtdışında 2 yüksek lisansı** bulunan ince sesli bülent tanık hocamız ile ege üniversitesinde öğretim görevlisi olan hakan atılgan hocamız şimdiye kadar iyi performans çıkarmıştır.

bunlar dışında 2 haftadır verecekleri kitaplarımızı beklemekteyiz umarım bu haftasonu sınıfa girdiğimizde masanın üstünde* kitapları buluruz yemin ediyorum çocuklar gibi sevinicem lan!
    ayrıca geçen hafta yağan yağmur ile binasını su basmıştır. asansörün içi bile su doluydu.

uzun süren araştırmalar benim yediiklimi seçmeye yönlendirmiştir. bunda katkı önceki senelerde bu dershaneye gitmiş olan arkadaşlarım ve internetteki forum araştırmaları olmuştur. umarım hayalkırıklığına uğratmaz daha 9 ayımız var.
  • arkadaşım için sipariş ettiğim kpss 'ye hazırlık dergi setinin yayınevi. çok hızlı gönderide bulunuyor zat-ı muhterem.

dergi setinde gönderilen kitapçıkların bir kısmının yanlış olduğunu arayıp söyledikten 18 saat sonra ankara 'dan lüleburgaz 'a doğru kitapçıkları göndermiştir.

kitap içeriğini bilmem ama teknik ve lojistik destek anlamında çok iyiymiş.
  • eğitim bilimleri setini zorluk iyidir iyidir diye yardıran yayın.
  • bu sene kpss de sansimi denemeye karar verdim ve yardimci olmasi icin bu dershaneye yazildim. yayinlari cok iyi. ozellikle egitim bilimleri sorulari kaliteli. kaynak konusunda sağolsunlar hic sıkıntı cektirmiyorlar.
    egitim kalitesine gelirsek ; mersinde yeni acilan yediiklim icin konusuyorum 'vasat'. kadro tam oturmamis. kurucu müdür yine de basari icin cok cabaliyor ayrica cok güzel tarih anlatiyor.