1. trt'nin yeni, guzel olabilir dizisi. ikinci bahar ekolunu takip ettigi soylenebilir (bkz: ben de mi brutus). zaten yapanlar da "sicak bir kenar mahalle hikayesi" olarak tanimlamislar, iyi etmisler. ozetler: zuhal olcay'nin kocasi kendini intihar eder, e cok borcu vardir, ne yapsindir yani, olcay kizimiz da alir kizi taragi, kenar mahalleye gocer. orada meral okay, ugur polat, guven kirac, emre kinay gibi guzel, delikanli insanlar vardir (hayir, itir esen zengin hayatindan kalma arkadasi). acaba olcay kendini kurtarabilecek midir, is bulabilecek midir, haciz gelecek midir, mudur mudur mudur?
  2. pazartesi geceleri trt'de yayınlanan güzel dizi. hemen herkesin tiyatro oyuncusu olması filmi en çok izlenebilir yapan özelliği bence. ayrıca yönetmeni türkan derya zaten oyuncular da hep eski türk dizilerinden tanıdık yüzler. bu iyi bişey mi bilmiyorum tabi ama başarılı olmuş.
  3. oktay kaynarca da diziye sonradan dahil olanlardan.karakterler cok degisik ve hepsi sanki basrolde.izleyenler dizi hakkinda konustuunda ortak ilk cumle hep 'ama simdi bu cok ayip bisi ya' olur.
  4. süper babadan sonra nihayet kaliteli birşey geldi dedirten adam gibi dizi. bu tür dizilerin tutulmasının temel sebebi, küçük, günübirlik yaşayan ve iddiasız insanları anlatmasıdır. bu dizide de bu unsur sözkonusudur. tek olumsuz yanı zuhal olcayın titrek, dokunsanız ağlayacak tavırları. çatısız kadınlardaki hali bu diziye sanki copy paste edilmiş. insanın içi daralıyor. uğur polat ve emre kınay ise tek kelimeyle kusursuz.
  5. romanın iki başkentinden biri...
    her ikisini birbirne bağlayan yedi tepe üzerine kurulmuş olmaları.
    roma ve istanbul şehirleri. doğunun ve batının yeditepeli başkentleri.