şükela:  tümü | bugün
 • dekani prof. dr. haluk kabaalioğlu dur. prof. dr. bilge umar , prof. dr. yasar gurbuz, prof. dr. vecdi aral gibi isimler de programda gorunmenin yani sira derslere giren degerli isimlerdir.
 • 1996 yılında kurulan, düzgün bir hukuk eğitimi veren, vakıf üniversiteleri arasındaki ilk hukuk fakültesi.
  http://law.yeditepe.edu.tr/

  bir çok faaliyete imza atmıştır. geçmiş ve gelecek faaliyetleri aşağıdaki adresten takip edilebilir;
  http://law.yeditepe.edu.tr/?page_id=178

  akademik kadrosuna şu adresten ulaşılabilir;
  http://law.yeditepe.edu.tr/?page_id=136

  ayrıca 2004 yılından beri çıkan yeditepe üniversitesi hukuk fakültesi dergisi de, türk hukuk yayımcılığında saygın bir yer kazanmıştır.
  http://law.yeditepe.edu.tr/?page_id=1598

  kanımca türkiye'deki vakıf üniversitelerinin hukuk fakülteleri arasında en iyi eğitim veren fakültelerden biridir. her sene alınan burslu öğrenci sayısı 35 iken, burssuz öğrenci sayısı 90'dır. ingilizce başta olmak üzere yabancı dilde işlenen dersler de olduğu için okul bittikten sonra yurtdşında master yapmak isteyen ya da uluslararası hukukla ilgilenecek öğrenciler için kaçırılmayacak bir fırsattır. bu modern hukuk eğitiminin yanında klasik hukuk eğitimi de tabii ki çok sağlam olup, birçok öğrenci fakülteden sonra hakimlik / savcılık sınavlarına girmektedir. tabii derslere %80 devam zorunluluğu olduğu için, çoğu devlet üniversitesi hukuk fakültesinde olduğu gibi, siz hocaları tanımadan, hocalar sizi tanımadan ve dersleri fotokopiciden aldığınız notlardan çalışarak geçmek, cebelleşmek zorunda kalmazsınız. çoğu hocayla sıcak ilişki içinde, anlamadığınız yerleri sorarak eğitiminizi alırsınız. cidden okumak isteyen için süper bir yerdir. (bkz: süper olay)
 • en büyük transferi vecdi aral olan fakültedir.
 • vakif universiteleri arasinda en iyi hukuk egitiminin verildigi bolumdur.. ogrencilerin cogu aileleri istiyor diye hukuk okumaktadir. zira son senelerde hukuk okumak modadir bazi aileler arasinda..gercekten isteyerek gelenlerin ise mezun olduktan sonra gurur duyabilecekleri bir egitim verilmektedir.. dersleri cok yogundur..tiki sayisinin en cok oldugu bolumlerden biridir.. vize donemlerinde hukuk ogrencilerini okulda rahatlikla secebilirsiniz.. siradan vize semptomlarindan cok daha fazlasini barindirirlar.. tehlikeli degillerdir..

  herseyin otesinde ayni binada idari bilimler fakultesi ogrencileri* sayica onlari cok cok gecmesine ragmen bina hukuk binasi olarak adlandirilmaktadir(bkz: kompleks) *
 • birinci donemden haftada otuzbes saati dayatarak baslayan bolum(um).
 • gerçekten iyi bir eğitim almak isteyenlerin tercih etmesi gereken hukuk fakültelerinden biridir. zira çok yakın zamanda en iyi hukuk fakültesi olmaya aday olacaktır. tabi istanbul veya ankara gibi belli bir havası olan üniversiteleri bu değerlendirmenin dışında tutuyorum.sen istanbul üniversitesinin bütün hocalarını yeditepe'ye getirsen istanbul hukuk gene istanbul hukuk olarak kalır.neyse okula ön yargılı yaklaşmayın , gönül rahatlığıyla tercih edin. lakin lan kampüsü taa anasının nikahında siksen hergün gidilmez derseniz anlarım. hatta anlıyorum.
 • inanılması güç olsa da en çok tiky sayısının bulunduğu bölüm.lakin hiç korkmayın tamamen zararsızdırlar ve insan canlısıdırlar.ilk sınıftan itibaren haftada 35 saat olduğundan diğer öğrenciler hukuk okuduğunuzu öğrenince yüzünüze bir küçük emrah bakışı atarlar.hocalar kalitedir.her biri birbirinden şahanedir.hala pişman olmadığım okulumun güzide bölümüdür.şiddetle tavsiye edilir.
  for more info
  (bkz: aydın zevkliler)
  (bkz: erhan adal)
  (bkz: haluk kabaalioğlu)
 • miras hukuku dersini ikinci sinifta veren fakultedir. istanbulda dorduncu sinifta veriyorlar halbuki. gerci genel kamu'yu da birinci sinifta almistik ya.
 • ikinci yarının başlamasından bir hafta geçmesine rağmen ders kayıtlarımı doğru dürüst yapamamış fakülte. bir kere ders kayıtlarını okuldan yapılmasını istiyorlar, internetten yapsanız bile ders kayıtlarının en son günü okulda bulunup imza atmanız gerekiyor(ki o zaman kayıtları internetten yapmanın bir manası da kalmıyor). fakat derslerden alınan notlar ikinci yarı başlayalı bir hafta olmasına rağmen daha bilgisayara girilmediği ve not ortalamanız üzerinden kredi verildiği için ders kayılarınız tahmini olarak yapılıyor. yani bir hafta boyunca girdiğiniz emek verip zaman ayırdığınız derslerin bir kısmını alamama durumu yaşıyorsunuz.