1. bu okula parayla girmiş öğrencilerini çevre tıp fakültelerinin servislerinde eğitmeye çalışan, devlet tıp fakültesine hakkıyla girmiş insanların yanında kalabalık yaratan öğrencileri barındıran tıp fakültesidir, iyi ekipman,iyi şartlar,iyi hocalar her şey demek değil demekki,hasta da gerekiyormuş.. onu da bir zahmet paralarıyla hasta getirip kendi hastanelerinde yapsınlardır..
  2. her ne kadar paralı öğrenciler olarak diğer üniversitelerdeki tıp öğrencilerinin tepkisini çekselerde, pırıl pırıl insanları barındırdığını gördüğüm üniversite. kendi kampüslerinde eğlenceden eğlenceye koşan diğer öğrencileri görüp, gecesini gündüzüne katıp çalışmak kolay olmasa gerek. ayrıca tus gibi bir sınavı derece yaparak geçen kişileri de yetiştirmiştir.
  3. alemin ne olduğunu kavrayıp kral olmayı hedeflemiş fakultedir. alem ayrıntılarda boğulup çok şey bilme, ders geçmeyi hedefleme, stajyerken ücretsiz eleman gibi hastane koridorlarıyla boğuşma alemi değildir; alem testlerle boğuşma alemidir, sınav alemi yarış alemidir, ilk hedefimiz tustur diyerekten bir mega dersane gibi derecelere koşmaktadır.
  4. doktorluk mesleğinin ne menem bişey olduğunu az çok bildiğim için, paralı eğitim vermesi beni ırgalamıyor. zengin piçi diye tabir edilen şımarık çocukların her hangi bir tanesinin bu bölümü bitirdiğini varsaysak bile doktorluk yapabileceğini gözümde canlandıramıyorum. doktorluk eğitimi ister paralı olsun ister parasız, eğitimden sonraki süreçte hayatta kalabilmek için muhteşem bir azim ve* biraz çatlak olmak lazım. o kadar acil nöbeti tatil nöbeti azimsiz ve doktorluk arzusu olmadan tutulmaz, delirir insan.

leontes'in mesajı üzerine edit: buranın paralısının puanı 340'ın üstündeymiş. hani paralı bile okusan zeki olmak lazım. ama zaten benim demek istediğim, herhangi bir tıp bölümü paralı olmuş veya olmamış önemli değil tıptan mezun olup işini yapabilmek için işini gerçekten sevmek önemli. paran olsa da olmasa da bu gerçek sabittir.
  5. 2009 senesinde, bizzat bedrettin dalan sayesinde universiteye kazandirilmis, kadin dogum uzmani, tip etigi ve tarihi dersini veren, yurt disinda egitim alip kendi milletine hizmet etmek isteyen kaliteli bir hocayi, yabanci vatandas prosedurleri yuzunden harvard medical schoola kaptirmis universite ve fakultedir.
  6. devlet üniversitelerinde verilen tıp eğitimini matah sananlar yüzünden kötülenen...
  7. geçtiğimiz nisan ayında düzenledikleri psikiyatri öğrenci kongresine katıldığım fakülte.yaptıkları orginizasyonun üstesinden gelmeyi bilmişler ve katılımcı misafirlerini evlerine bilimsel ve sosyal açıdan memnun göndermişlerdir.ayrıca öğrencilerinin zengin piçleri olduğunu kesinlikle düşünmediğim fakülte.
  8. özel üniversitede tıp eğitimi alanların emek vermeden sınıf geçip doktor ünvanı aldığını düşünenler nedeniyle de kötüleniyor aynı zamanda...
    özel tıp fakültelerinde sınav, bütünleme filan yok zaten. para var. veriyosun parası neyse, geçiyosun o komiteyi hıhım...
  9. öss gibi abudik gubidik bir sınav sistemi ile insanların zeki(?) sayıldığı ülkemizde, nispeten başarı + para ile tıp eğitimi alındığı için, öğrencilerinin eleştirildiği kurum.

sanki "her parayı bastıranı alıyorlar" gibi bir profilin çizilmesi yorum yapmaya dahi lüzum bırakmıyor.

yeditepe üniversitesi tıp fakültesi hakkında bilgi verin