şükela:  tümü | bugün
  • yeditepe üniversitesi'nde hazırlık öğrencileri a,b1 ve b2 olmak üzere 3 kuru tamamladıktan sonra fakültelerinde eğitime başlayabilirler fakat eğitimine a kurundan başlayan bir öğrenci a ve b1 kurlarını tekrarsız tamamlasa dahi yaz okuluna gelmeden 2018-2019 eğitim yılına fakülteden başlayabilmesinin imkan dahilinde değildir.bu konuyla ilgili ösym kılavuzunda yeditepe üniversitesi'nin hiçbir resmi bilgi barındırmamasıyla birlikte,kayıt sırasında bununla ilgili bir sözlü bilgi verilmeden sadece imzalanan kağıtlardan birine bir cümleyle ve sadece üç puntoluk yazıyla '' kağıt tarattırılınca %250 yakınlaştırmayla belki ortalama göz sağlığına sahip bir insanın okuyabileceği büyüklük'' kağıtta görülmesi imkansıza yakın bir konuma yerleştirdiler.aksi taktirde hiç bir öğrencinin bir yılını heba etme riskini göze alarak sözleşmeyi imzalamaması olası bir ihtimal dahilinde olamaz.bununla birlikte üniversitenin çalışanları a kurundan başlamanın öğrenci açısından daha faydalı olacağını söyleyerek a kurundan başlatmaya yöneltmesiyle birlikte proficiency sınavı ve seviye tespit sınavlarının tarihlerini bildiren kağıtlarda da en alt seviyeden başlamanın öğrenci açısından faydalı olacağı yazmaktaydı. ayrıca yeditepe üniversitesi akademik takviminde 3. kur başlayana kadar yani ilk iki kuru kapsayan dönemde yapılan 2 vize sonrası 20 gün civarı, 2 final sonrası 2 ay gibi herhangi bir üniversitede görülmesi imkansız olan tatil süreleri belirleyerek 3. kuru yaz okuluna bırakmak için elinden gelen tüm çabayı sarf etti. yeditepe üniversitesi 04.04.2018 tarihinde duyuru dağıtarak yaz okulunun 28.05.2018 tarihinde başlayıp başlayıp, 26.07.2018 de biteceğini ücretinin 5250 tl olduğunu ve yaz okulunun zorunlu olmadığını fakat yaz okuluna gelinmemesi halinde 2018-2019 eğitim yılında tamamlamadıkları kurları tamamlamadan fakülteye başlanamayacağını öğrencilere bildirmiştir. yeditepe üniversitesi bu tutumuyla öğrencilerine ya 5250 tl verirsiniz ya da bir dönem okulun uzar ve senden yıllık ücretini alırım diye tehditte bulunması ve öğrencilerini mecbura koşması gün gibi ortadadır.bu tutum ne bir saygın olması gereken eğitim kurumuna ne de iş ahlakına yakışır. 3. kur öncesi tatilin kısaltılmasını ve kalan eğitim günlerindeki saatlerinde artılarak 3. kurun en kısa sürede tamamlanmasını ve 3. kur eğitiminin normalde olması gerektiği yıllık ücrete dahil olmasını talep ediyoruz. yeditepe üniversitesi'nin ne paramızı ne de vaktimizi çalmasına izin vermeyeceğiz.konuyla ilgili ekşisözlük’ten yardım bekliyoruz...

not:atatürk rönesansını devam ettiremeyen üniversite...

imza kampanyamız: https://www.change.org/…ğrencilerini-mağdur-etmesin

edit:sizden destek beklenmesinin sebebi var.birlikten kuvvet doğar diye boşuna dememişler öyle ki daha fazla imza atılırsa daha fazla dikkati çeker ki buda destek isteyen bizleri mutlu eder

edit:sesimizi daha fazla duyurmak için şöyle bir karar aldık.
    `https://www.change.org/…i-mağdur-etmesin/u/22605099`
  • oysa ki tek derdinizi tırnağınızın kırılması, rujunuzun taşması falan sanıyorduk.

okumayın amk şu sikimsonik okullarda :/

not: devletspor
  • 10 sene önce yeditepe’de hazırlık okuduktan sonra bırakıp devlete geçen bir suser olarak senelerdir böyle olduğu için pek rezalet değildir. yedtepe’de her şey paradır veya en azından para getirecek düzenlemelerdir. işemek ve sıçmak hariç. gönül rahatlığı ile işeyip sıçabilirsiniz .
  • rezalet olmayan başlık. okumanıza gerek yok, özel bir üniversiteden beklenen sıradan şeyler yazıyor. her sene bu tür itirazlarla karşılaşıyorlardır muhtemelen, ama umrunda olmaz kimsenin. ayrıca sözlükten bu konuda destek beklemek büyük saçmalık. bize ne bundan?