şükela:  tümü | bugün
 • kayışdağı tarafında bulunur yolu terstir biraz.
 • gitmek isteyenlerin kadiköy iskele yanından kalkan 319 nolu özel halk otobüslerine binip son durakta inerek gidebilecekleri mekan.
 • oldukça kötü yönetilen ve bu kriz zamanında devamlı suretle aidatları toplamak için telefonla üyelerini rahatsız eden ve gittikçe dolacağına içi boşalan bir kooperatiftir. bilerek ve isteyerek üyelerine tapu vermeye yanaşmaz vaat ettikleri halde sözler yerlerde kalır. seçimleri danışıklı dövüş olur. ciddi büyük paralar döner. canları sıkıldığında hukuki hakları olduğundan üyelerine imzalatmadan senet düzenlerler. senet meblağını da kendileri berlilerler. oto park sorunu vardır. dışarıda otopark yeri gani olduğu halde üyelerini para ile dükkanlarının yanına sokar.

  yedpa yönetimi üyelerini kriz zamanında kollayıp geç ödemeleri hoşgörü ile karşılayacaklarına. bu zamanda bile yolunacak tavuk olarak görür. masrafları azaltalım demezler. azaltsalar da yine arada derede iki tane senet tıkıştırıverirler. üyelerinis adece ve sadce aidat ödemesi geldiğine arar.

  öyle ki bir işletme sahibi yedpa içinde dükkanı olmasından çok çevredeki apartmanları tercih eder.

  daha da kötü günleri olacaktır bu gidişle ve bu yönetimle ne yazık.
 • bugün bir iş için yolumun düştüğü. hayatımda gördüğüm en ruhsuz, en iç karartıcı, sevimsiz binadır. bedava dükkan verseler gidip işyeri açmam o derece.
 • adama "perpa daha iyi" dedirten yerdir. dıştan ve içten sovyet kafası yaşatan mimariye sahiptir. uzay çatı dedikleri cam çatısı kışın h caddesini göle çevirir. erkek nüfusu %99.99 filandır.
 • içerisine girdiğiniz andan itibaren ,temiz hava akımı olmayan ,soluduğunuz havanın araba parçası ,yağ,metal ,kaynak gibi birşey koktuğu yerdir.çeşmelerden su önce kahverengi sonra sarımsı akar ve pas kokar.
  yedpa daki en güzel şey ise içeride kuşlar olmasıdır.
 • ataşehir, ferhatpaşa mahallesinde bulunan, ismi yedek parçanın kısaltmasından gelen, epic fail bir kooperatif. nasıl olsa bir şekilde para geliyor mentalitesi ile yönetimin mevcut durumun üstüne koymak için zerre çaba sarf etmemesi zamanla içerideki dükkan sayısı ve/veya kalitesini düşürmeye devam edecektir. bölgede alternatif olabilecek en ufak bir yapılanma sonunun gelmesiyle eş anlamlı olacaktır diye düşünmekteyim.