şükela:  tümü | bugün
 • kardes cocuu
 • bi tanecik dunya tatlisi dünya şekeri, minik ayaklı (bkz: nasil ayak fetisisti oldum) , mis gibi bebek kokulu, ilk goz agrisi, cigerimin kosesi, halasinin kuzusu, fakat (bkz: mesafe) (bkz: buraya da ters smiley koyasim geldi)
 • kendi çocuğunuz olmasa da kendinizden bir parça gibi benimsediğiniz dünyanın en sevimli yaratığı.
 • daha çok görebilmek uğruna insanın ruhunu satabileceği , prensiplerinden vazgeçebileceği* kelimelere sığmayan güzellik. insanın yüreğini kocaman ederler, bir gülüşleri ile dünyalar sizin olur erirsiniz, aşık olursunuz.
 • yanlış olarak sıkça kuzen yerine kullanılan kelime.
 • dogduklari ilk andan itibaren sizi etkileri altina alan insan yavrularina verilen genel ad. bugune kadar ablalarin size yaptigi eziyet ve iskenceleri bir kalemde silip unutturacak kadar tatli opulesi isirilasi yaratiklardir bunlar.
  (bkz: tilya)
 • can parçası, yaşama sebebi, şarkı ezberleticisi*, kelebek kovalatıcı, monster avcısı, maze çözümcü-dragon besleyicisi, carusel co pilotu, gülümseyen göz yaşları üreticisi (bkz: gökyüzüne mesaj), britanya sabahlarının öpücükle uyandırma servisi, özlem büyücüsü, anti* anti' sinin tatlısı, my lovely...

  bir de minicik, sarışın, maviş sabah şekeri türü var bunun. sen misin bırakıp giden; gelmez işte artık yastığa başını koyup, o kocaman gülümsemesini eklediği büyük hevesi ile saçlarını çekiştirerek sabah şekerin olmaya, naz yapar daha dünya yüzeyindeki onuncu ayında... zeezesinin* bal böcüğü
 • kendi çocuğunuz doğana kadar birlikte zaman geçirebileceğiniz şahane varlıklar.kardeşinizin çocuğu olacağını öğrendiğinizde ne yapacağınızı şaşırırsınız.o mutluluk ,özellikle küçük yaştaki insanlar için gerçekten anlatılamaz bir duygu.geçmek bilmeyen dokuz ay boyunca sürekli onu düşünürsünüz.ablanızın,kardeşinizin veya yengenizin karnında görülebilen tekmeler insanı farklı bir hayal alemine sürükler.heyecanlanırsınız,hayaller kurmaya başlarsınız.doğum anı geldiğinde baba kadar heyecanlı olursunuz neredeyse.kendinizi hastane koridorlarında bir o yana,bir bu yana yürürken bulursunuz.

  ve o mutlu haber gelir.sağlıklı,nur topu gibi bir yeğeniniz olmuştur.koşar sarılırsınız ailenizden insanlara.ağlarsınız mutluluktan.o günün heyecanını,hissettiklerinizi hayatınızın sonuna kadar unutamazsınız.

  günler çabuk geçer,yavaş yavaş büyür bebek.mama hazırlamayı öğrenirsiniz.hele mamanın sıcaklığını uygun kıvama getirme işleminin gerçekten zor birşey olduğunu anlarsınız.öyle zamanlar gelir ki mamayı günde kaç kere hazırladığınızı bile unutursunuz.boklu bezleri taşımanın zorluğuna ikinci hafta alışırsınız.bu sırada ufaklık elle tutulur kıvama gelir.kucağınızda yavaş yavaş gezdirmeye başlarsınız.yaşınızın küçük olmadığını sürekli ebeveynlere hatırlatır,gaz çıkartmada oldukça becerikli olduğunuzu ispatlarsınız.yegenle aynı evde kalıyorsanız gece uykusu nedir unutursunuz.başında oturur,uykulu gözlerle uyumasını beklersiniz.sabah kalktığınızda uykusunu almış,karnı tok sırtı pek bir velet size şirin şirin gülümsüyorsa , o yorgun geceye dair herşeyi unutur,yeğeninizin o minicik elleriyle,dolma ayakları ve poposuyla oynamaya başlarsınız.

  anlarsınız...küçük yaşta bazı sorumluluklara sahip olduğunuzu anlatır yegenler.öğrenirsiniz...çocuk sahibi olmanın ne demek olduğunu öğretir yeğenler.cebinizdeki son parayla ona bir çikolata,oyuncak araba ya da bir bebek almayı öğrenirsiniz.sabahın köründe yatağınıza atlayan küçük adamla boğuşmanın güzelliğini öğrenirsiniz.parklarda oturup saatlerce kayan saplantılı bücürleri beklemeyi öğrenirsiniz.paranızın bittiği bir anda cebinden bozuk paralar çıkartıp "al dayıcım" diyen bir yeğenden ne kadar çok sevildiğinizi,insanlığı anlarsınız.

  böyle tatlı şeyler yeğenler.sonunda büyüyüp okula gidiyorlar,yazı yazmayı öğrenip size kovboy hikayeleri yazıyorlar.seviniyorsunuz.bir gün geliyor ikinci yeğenin yolda olduğunu öğreniyorsunuz.sonra abiniz size bir sürpriz yapıyor ve genç yaşta 3 yeğeniniz oluyor.sevmeyi öğreniyorsunuz.sonra bir an düşünüyorsunuz sıra bende diye*.
 • sevilesi, yumurulası, ölünesi varlık. kendi çocuğunuz yoksa hayatınızın en güzel renklerinden biri, mutluluk nedeni..
 • sadece 1 halası olmasına rağmen ona sarılıp, tüm masumluğuyla "sen benim en sevdiğim halamsın" diyebilen dünyalar tatlısı manyakcım.