şükela:  tümü | bugün sorunsallar (2)
  • bakın çok açık ve net konuşuyorum.

akşama kadar it gibi çalışan, hak ettiği parayı alamayan ve hayvan gibi vergi ödeyen biri olarak diyorum ki; bu düğünde benim ödediğim vergilerin 1 kuruşunun milyonda biri dahi varsa benim buna rızam yok. haram zıkkım olsun.
  • haluk'un yaşını merak ettiren düğün. kızın 94 lü oldugu bilgisi var ama erkeğinki sır resmen. bulan olursa veya bilen varsa aydınlatsın lütfen
  • anladık zenginler (ki servetleri devlet hazinesinden) paralarını diledikleri gibi harcarlar ama sabahtan akşama kadar yalan ve iftira dolu haberler yapan turkuaz medya grubu sahiplerinin; halk ucuz soğan/patates için sırada birbirini ezerken, çırağan sarayı'nda kuran eşliğinde düğün yapmaları yakışıyor mu?

edit: imla
  • başlığı açan arkadaş masum bir soru sormuş... “halk ucuz soğan/patates için sırada birbirini ezerken çırağan sarayı'nda kuran eşliğinde bu düğünü yapmak yakışıyor mu?”

gayet yakışıyor tabii, adamların çokta sikindeydi halk yani. onlar reislerinin söylediğini yapıyor ve halkı uyutuyorlar. gerisi umurlarında değil, birbirlerini kesse halk kendilerine bir bok olmayacağını biliyor. en kötü yurtdışına kaçarlar ve halk sayesinde aldıkları mülklerinde otururlar. bırak halkı falan adamların ülke sikinde değil. koskoca çırağan sarayına “kış bahçesi” yaptı adamlar lan ahahahah. vatanını milletini seven adamlar olsalardı böyle bir iş yaparlarmıydı? devir onların devri olduğundan kış bahçesi de yaparlar ilkbahar köşesi de... böyle uzar gider bu liste.

reislerinin kurduğu bu kapitalizm aşığı sistemde onlarda kapitalizmin dibini sıyırıyorlar işte. soğan kuyruğunda duran halk için “akılları olsaydı bu duruma düşmezlerdi” diyorlardır, reislerine söylemeden tabii ve haklılar bu konuda. allah akıl vermiş kafanı çalıştır diye, haftaya gelecek olan marulu bekle diye değil.
  • reis alkolu yasaklamis galiba dugunde. iki ailenin de bu direktife uymasi kendilerine insaat, kopru, avm, havaalani olarak geri donecektir.

karakterleri menfaatlerine gore sekillenen iki ailenin dugunu.
  • demirören aile çevresinden duyduğum kadarıyla kız damadı begenmemiş, istememiş. aile zoruyla evlenmek durumunda kalmış.
  • hürriyet, cnn türk, kanal d vb medya organlarının son dönemde paçavra seviyesine düşmesinin sebeplerinden bir başkası daha.
  • önceden haber verseler gidip bir küçük tüp takardık.

anladıklarını düşünmüyorum ama bu imanlı, ihlâslı, dava adamlarının yer aldığı düğünde, fonda yer alan ayetlerde de "bizi doğru yola ilet" diyor.

tanım: malum partinin iki büyük ticari ortağının düğünüdür. iyi ihaleler.
  • ne zaman böyle bir düğün görsem aklıma türk usulü kast sistemi geliyor.

(bkz: kast sistemi)
289 entry daha