*

şükela:  tümü | bugün sorunsallar (2)
 • haluk'un yaşını merak ettiren düğün. kızın 94 lü oldugu bilgisi var ama erkeğinki sır resmen. bulan olursa veya bilen varsa aydınlatsın lütfen
 • başlığı açan arkadaş masum bir soru sormuş... “halk ucuz soğan/patates için sırada birbirini ezerken çırağan sarayı'nda kuran eşliğinde bu düğünü yapmak yakışıyor mu?”

  gayet yakışıyor tabii, adamların çokta sikindeydi halk yani. onlar reislerinin söylediğini yapıyor ve halkı uyutuyorlar. gerisi umurlarında değil, birbirlerini kesse halk kendilerine bir bok olmayacağını biliyor. en kötü yurtdışına kaçarlar ve halk sayesinde aldıkları mülklerinde otururlar. bırak halkı falan adamların ülke sikinde değil. koskoca çırağan sarayına “kış bahçesi” yaptı adamlar lan ahahahah. vatanını milletini seven adamlar olsalardı böyle bir iş yaparlarmıydı? devir onların devri olduğundan kış bahçesi de yaparlar ilkbahar köşesi de... böyle uzar gider bu liste.

  reislerinin kurduğu bu kapitalizm aşığı sistemde onlarda kapitalizmin dibini sıyırıyorlar işte. soğan kuyruğunda duran halk için “akılları olsaydı bu duruma düşmezlerdi” diyorlardır, reislerine söylemeden tabii ve haklılar bu konuda. allah akıl vermiş kafanı çalıştır diye, haftaya gelecek olan marulu bekle diye değil.
 • reis alkolu yasaklamis galiba dugunde. iki ailenin de bu direktife uymasi kendilerine insaat, kopru, avm, havaalani olarak geri donecektir.

  karakterleri menfaatlerine gore sekillenen iki ailenin dugunu.
 • demirören aile çevresinden duyduğum kadarıyla kız damadı begenmemiş, istememiş. aile zoruyla evlenmek durumunda kalmış.
 • hürriyet, cnn türk, kanal d vb medya organlarının son dönemde paçavra seviyesine düşmesinin sebeplerinden bir başkası daha.
 • önceden haber verseler gidip bir küçük tüp takardık.

  anladıklarını düşünmüyorum ama bu imanlı, ihlâslı, dava adamlarının yer aldığı düğünde, fonda yer alan ayetlerde de "bizi doğru yola ilet" diyor.

  tanım: malum partinin iki büyük ticari ortağının düğünüdür. iyi ihaleler.
 • katılımcılara şal, başörtüsü de dağıtılsaymış iyiymiş. hanımlar cıbıl cıbıl, telefonda kikirdeşiyorlar. davetiyeye yazsaydınız, ‘düğün programına uygun kıyafetle geliniz, davranınız’. hadi heves ettin, din motifi koymak istedin (ki yap evinde imam nikahını) bari usuluyle yap ki çürütme dini...yazıklar olsun, yapana da oturup normalmiş gibi dinleyene de..
 • erdoğan'ın dilinden düşürmediği yeni türkiye'nin fotoğrafı. görgüsüzlükle yolsuzluğun, biat ile kibirin, yerli ve millilik söylemiyle halktan kopukluğun, müslümansevicilikle kul hakkı yemenin dayanılmaz mutluluğunun, yani akp'nin fotoğrafı.
 • “israf etmeden tevazu ile yaşamak bir seçenek değil, müslüman olmanın gereğidir.”
  emine erdoğan