şükela:  tümü | bugün soru sor
 • sulu boya efektli dövme yaptırmak isteyenlerin türkiye'de gözü kapalı gidebileceği birkaç kişiden birisi olan, uluslararası standartlarda işler çıkaran, kişiye özel tasarımlar yapan; iş disiplini, heyecanı ve sanatına hayran kalınası, yaptığı dövmelerimi gururla taşıdığım yetenekli dövme sanatçısı.

  dövmelerimi yaptırdığım süreç içerisinde bile gelişimini görünce bir gün adından çok söz ettireceğini söyleyebilirim. o gün ben de dövmelerimi ona yaptırdığım için bir kez daha gururlanacağım. muhabbeti de pek keyiflidir, dövmelerimi yaptırırken bir saniye bile sıkılmadım.

  trash polka ve realistik çalışmaları ve bu tarzlara kendinden kattığı dokunuşlar da oldukça başarılıdır. kendisini bu tarz için de ziyaret edeceğim kısa zamanda. şu an tattoom gallery‘de sanatını icra ediyor.

  facebook sayfası: https://www.facebook.com/yelizozcan.tattooer/
  instagram hesabı: https://www.instagram.com/yelizozcan_tattooer
  kendisiyle yapılan keyifli bir röportaj: http://playtusu.com/…ikayeler-ve-daha-bir-suru-sey/
 • yurtdışında uygulanan suluboya dövmelere bakıp iç çeken biriyseniz kesinlikle gitmeniz gereken insan. türkiye standartları üzerinde çalışmalar yapmakta. işine duyduğu saygı ve her daim dövmesinin arkasında durması gerçekten takdir edilesi. dövmeyi yaptırıp parasını ödedikten sonra iyileşme sürecinde bir sorunla karşılaştığınızda veya kafanıza takılan bir soru için gittiğinizde; "olur öyle" diye postalama derdinde olan onlarca ego manyağı dövmecinin aksine gösterdiği ilgi alakayla pamuklara sarılası bir insan.

  çok yakında sağ kolumu kendisine teslim edeceğim ve mükemmel dövmelerinden birine sahip olacağım.

  bu arada dövme kültüründen bihaber, gerçek bir profesyonelin eline kendini teslim etmek yerine, elinde resimle "aha bundan istiyom" diyen tipler yüzünden bu sanata küsmez umarım. zira kendisi sanatını bedenlerde icra etmek için dünyaya gelmiş.

  edit: mon dieu... ve sonunda koluma sihirli elleri ve renkleriyle dokunmuş, beni dünyanın mutlu insanları arasına sokmuştur. çalışması pek keyifli hatun. bir sonraki dövme birlikteliğimizi iple çekmekteyim.
 • orta asya ve balkanların son dövme bükücüsü, büyük sanatçı, yeliz the magnificent öhöm. *
  sırf benim ilk dövmemi yaptığı için bunu demiyorum. gerçekten yaptığı işler hasta olunacak cinstendir. zaten yaptıracağım model yaklaşık iki yıldır belliydi fakat güvenebileceğim bir artist bulamıyordum. ne zaman bir dövmecinin portfolyosuna baksam beğenmediğim bir iş bile görsem yapacak adama güvenemiyordum. neyse efendim ben yelizin çalışmalarını görünce ilk tepkim ''kalk kalk kalk'' oldu zaten mekandayken. stüdyodan çıkarken de dövme randevusunu almış bir şekilde çıktım. yani ilk görüşte aşk dedikleri şey gibi bir şey hani yaptığı işler.

  evet ne diyorduk? kendisi son derece pimpirikli olan benim her türlü salvomu savuşturabilen, gayet sabırlı(denedim %100 çalışıyor), sert mizacının ardında aslında pamuk abla olan bir sanatçıdır. bana her daim verdiği güven yaptığı iş kadar önemlidir gözümde. zaten arkadaş olduk gide gele. pimpirikliliğim yüzünden zırt pırt stüdyoya gidip kendime içten içe küfür ettirsem de hiçbir zaman çayını kahvesini esirgemedi. oturduk muhabbet ettik hep.

  bir de çok çalışıyor arkadaş. az çalış az. randevusu çok dolu. şikayetçiyiz!! *

  not: işaret dilini çok güzel öğrenmiş. aferim :)
 • sanatını bedenime dövme formunda nakşetmiş sanatçı.

  görsel konulardan hiçbir halt anlamayan ben kendimi kendisinin ellerine bıraktım ve bana her baktığımda mutlu olduğum * bir iz bıraktı. ayrıca son zamanlarda hastalık dönemleri dahil, kıçının üstüne 2 saatten fazla oturmamış beni 4 saat boyunca oturtmayı başarmış ve keyifli sohbetiyle bu zamanın su gibi akıp gitmesine yardımcı olmuştur.

  işlerinden bazılarını instagram hesabından görebilirsiniz.

  *
 • suluboya işlerini çok beğendiğim bir sanatçıdır ki koştura koştura gittim. ateş almaya geldim hemen çıkıcam diyorsanız, öyle demeyin. iş uzun sürüyor. ama benim gibi sıkıntılı, öflü, pöflü bir tip bile daralmadan bekledi.
  yani demem o ki suluboya tekniğini seviyorsanız, hele de bu alanda böyle yetenekli kadın kaç tane var? öneririm a dostlar.
 • uzun süredir instagramdan takip ettiğim sanatçı. paramı denkleştirinceye kadar iç çekiyorum bu aralar.
 • türkiye'nin top10 dövmecileri arasında yeri olduğuna inandığım dövme sanatçısı. (bkz: biçem şinik) ile beraber instagram'da sıkılmadan takip ettiğim tek dövmecidir aynı zamanda kendileri. uzun zamandır aklımda olan bi fikir var, en kısa zamanda iğnesinin altına yatmayı düşünüyorum.
 • trash polka tarzındaki çalışmaları oldukça başarılıdır. yalnız şu sıralar oldukça popüler olmaya başladı, umarım fiyatlar abarmamıştır.