şükela:  tümü | bugün
  • anadolu ateşi türkü yarışması'nın final programından bir önceki haftaya (08/01/2005 tarihli program) ait programda yaptığı kapanış anonsu ile kimi izleyicileri(ni) büyük üzüntü ve hayal kırıklıklarına gark etmiş, dakikalarca aşağıdan yukarılara akan yazıları umut dolu beklentiler ile seyretmelerine sebep olmuş bayan sunucudur. efendim şöyleki; sayın şar kapanış anonsu içerisinde 'az sonra anadolu ateşi dans grubuna ait gösteriyi seyredeceğimizi belirtmiş' olmasına rağmen umut dolu beklenti sahiplerine ateş basmasından öte bir aktivite gerçekleşmemiştir. aşağıda konuya açıklık getirecek olan dialog görülebilir.

    " yarışmacılardan biri elenir, hüzünlü konuşmalar yapılır... programın sonuna doğru kapanış anonsunu yapacak olan ve hayranlıkla izlediğimiz yeliz şar'ın dudaklarından (oooff ooofff) dökülen cümleler neticesinde izleyiciler enfes bir dans gösterisi için heyecanlı bir bekleyiş içerisine girerler...

    yelizşarfun 1- ahaaa!! dur lan değiştirme sakın anadolu ateşi'nin gösteresi başlıycakmış

    yelizşarfun 2- tamam abi değiştirmiyorum. duydum.

    1 - olum anons etti ya yeliz!! anadolu ateşi çıkacak şimdi.

    2 - iyi yaa abi ben de duydum dedim.

    1 - haaa pardon!! duydum mu dedin? duymamışım..

    2 - töbe töbee.. neyse.
    (biraz zaman geçer)

    2 - abi bu ne ?

    1 - ne ne ?

    2 - baksana program bitiyor.

    1 - hahahahaha . çok safsın lan. uyanık olum bunlar. sen de hiç bişey bilmiyon haa. şimdi bunlar böyle programı bitiriyor gibi yapıp ondan sonra 6 dakka reklam vercekler. sonra da anadolu ateşi çıkıp gösterisini yapcak. sonra bi daha bitecek program.

    2 - yok devenin hörgücü. bitti işte program.

    1 - olum. kanun var, rtük var, reklam sınırlaması var. eee bi de adamların para kazanması lazım. o yüzden böyle.. hem sen de duydun anons yapmadı mı yeliz kapanışta? az sonra anadolu ateşi karşınızda falan diye.

    2 - doğru diyorsun. dedi. 6 dakka mıydı reklam? iyi bari bişey değimiş... izleyelim de aniden başlar maşlar gösteri kaçırmayalım.

    (yaklaşık 8-10 dakika kadar sonra)

    1 -hah bitti!!. sesini aç biraz

    2- açıyorum.

    1- aç aç..

    2- bu ne ?

    1 - a takımı.!! nasıl ya??

    2 - eee anadolu ateşi çıkmadı.

    1- lan kanal mı değiştirdin arada kaçırdık mı ?

    2 - oohaaa abi yani.. yanımda oturuyorsun. ne kanal değiştirmesi.

    1- biliyorum da hani anadolu ateşi lan ?

    2- ne biliiim yaaa "çıkcak" demişti

    1- dedi evet.

    2- a takımı'na mı çıkacaklar acaba.?

    1- hassi... saçma salak konuşma lan.

    2- iyi de yeliz dediki...

    1- hımm... işte olum hayat bu. cam kırıkları gibi batar insanın yüreğine hayalkırıklıkları.. ve kulakların boş uğultular ile çınlar... hiç beklemezdim böyle birşeyi yeliz'den şerefsizim. kandırıldık galiba. ahh ulan ahhh. oysa ben nasıl da severek izliyorumdum. neydi bee!! taa aşkına eşkiyalar zamanından beri izlerim ben o'nu. heyhat !!!

    2- yaaa yapma yaa. beni de ağlatıcan. dur hemen ne bilip bilmeden konuyorşun. böyle ucuz olmamalı, bu kadar erken ahkam kesmemeli. bekleyelim derim ben. yeliz hanım demişse çıkacaktır illaki. duyuyor musun abicim? pes etmek yok. gerekirse sabahlarız. gerekirse tuvalete bile nöbetleşe gideriz. hattaa hiç gitmeyiz. unutmaki hemen çıkanı herkes izlermiş. asıl meziyet hiç çıkmayacak olanı sanki çıkacakmış gibi beklemektir.

    1- kalk lan kalk salak ne diyorsun saat yarımı geçiyor. kalk kapatcaklar zaten. yürü gidelim.

    2- haaa?? ne ?? tamam dur şunu da içeyim kalkalım.

    ..rivayet odur ki; o geceki anonstan sonra anadolu ateşi dans grubuna dair en küçük bir ize rastlanmamıştır atv ekranlarında.. "
  • kanal 7'de yayımlanan "deniz feneri" isimli programın nur yüzlü, altın kalpli kızıdır. hayvan barınakları yardım zirvesi 2'de konuğumuz olmuştur.

    http://www.yelizsar.com/
  • sensiz olmuyor adındaki dizinin 29 mayıs 2005 pazar, günü kanal d'de yayınlanmaya başlayacak olan bölümlerinde özlem conker'in yerine vazife başı yapmış olan genç oyuncudur. tanıtımları izledim. yahu bu kız o kadar güzel ki, çirkinleştirmeyi becerememişler.
  • gözleri şaşidir.

    edit: (bkz: yoğun istek üzerine)
    gözleri hafif şehladir
  • gözleri şaşı olmayandır. lakin gözlerine uzun süreli bakıldığında bakan kişide şaşılığa, ellerde titremeye, gözde seğirmeye yol açabilir kanaatindeyim. bakmamak lazım.
  • insan evladına, kamer'in ondördünden yüz çevirten bir güzelliğe sahip olup, yedi tepeli şehrin her tepesini ayrı ayrı titretmeye muktedir olan gözleri için iftiralar atılmış olan kendi güzel, ismi güzel, sesi güzel, sohbeti güzel, huyu güzel olandır. peygamberleri taşlayıp çarmıha geren de, masumu yakıp meczubu sehpaya çıkaran da, soyu kırıp-babil'i talan eden de insandı. iftirayı atan dahi insan. ne güneş balçık tutar, ne de güneşe balçık sallamaya sallama kabiliyeti kafi gelir.
    velhasılı kelam vakti zamanında ozanlar, şairler mısralarında gözlerin güzelliğini ifade etmek için ceylanlara bel bağlamışlar. lakin günahkar ilan edilmemelidirler. zira ne yeliz şar'ı ne dahi gözlerini görmemişlerdi.
  • duyduğuma göre, davut güloğlu ile ilişkisini noktalamış bu kızımız. ülkemizin en çok satan gazetesi (evet, çünkü hiçbir yerde bulamadım.) takvim'de bugün yayınlanan ayrılık haberinin başlığı şöyle:

    davut'a kapak olsun!
  • (bkz: oyun bitti)
  • dün rastladığım, hafta içi her gün trt'de yayınlanan sabah programı sütlü kahve'nin sunucusu. şu an bu entryi bana yazdıracak kadar dikkatimi çekmesinin nedeni ise bugünkü programda bir izleyicinin sorduğu soruya karşılık sarfetmiş olduğu sözlerdir.

    programın başını ya da sonunu izlemiş değilim, konuklardan birinin serkan ercan olduğunu görünce kısa bir süre ilgimi çekti. bu sırada diğer sunucu bekir develi izleyicilerden gelen soruları okuyordu. izleyicilerden biri türk ailelerinin genç kızların tek başına dışarı çıkmalarını çok fazla onaylamadıkları, mutlaka yanına başka birini de yolladıklarını ve bu durumu doğru bulmadığını, doktor beyin bu konuda ne düşündüğünü merak ettiği sorusu üzerine doktor nevzat tarhan -bir gün yabancı uyruklu olan hastası bir kadının 15 yaşındaki kızı erkek arkadaşıyla beraber olmak istediğini dile getirdiğinde annesinin 'bu beden senin istediğini yapabilirsin' dediğini, doktorun da 'sen kızının o anını düşündüğün zaman bu olayı doğru buluyorsun ama 5 yıl sonrasını düşünsen verdiğin kararın yanlış olduğunu farkedersin' şeklinde açıklama yaptığını anlattığı sırada yeliz şar abartılı cık cık'larıyla araya girip konuşmayı böldü ve "biz türk örf adetlerine çok bağlı bir milletiz ve ben bu adetlerimizle gurur duyuyorum. şimdi bir telefon bağlantımız var..." diyerek programına kaldığı yerden devam etti. izleyicinin dile getirmek istediği soruna karşılık doktorun verdiği örnek zaten içler acısıyken üstüne yeliz şar'ın konuya bu sözlerle noktayı koyma becerisi daha da vahim.

    yeliz hanım belli ki farkında değilsiniz fakat o çok yücelttiğiniz türk örf ve adetleri sayesinde türkiye topraklarında neredeyse her gün bir kadın dayak yiyor; intihar süsü verilerek ya da alenen öldürülerek töre cinayetlerine kurban gidiyor. o gurur duyduğunuz gelenekler sayesinde parklarda dolaşan sevgililer polisler tarafından uygunsuz davranışlar içerisinde oldukları iddia edilerek uyarılıyor.
    ve ne yazık ki sizin gibi milyonlarca kişi o örf ve adetleri bir halt sanıp başkalarının hayatına müdahale ederek yaşıyor.

    ayrıca (bkz: nevzat tarhan)
  • son zamanlarda tiyatro oyunculuğuyla ses getirmek istediğini anlıyoruz.

    http://magazin.milliyet.com.tr/…1493960/default.htm