şükela:  tümü | bugün
  • ankara'da ahmet mithat efendi sokak'ta ickili lokanta. ne yediysek cok guzeldi. servis de iyi. bu tur yerlerin sayisi o kadar artti ki, lezzet ile one cikmaya calismalari cok akillica.
  • aslında şubesi olmayan sadece 2 ortağın ayrılması ile 2 tane olan balıkçıdır. ejder usta, acik ara tercihimdir. şeref bey, nuri bey sizleri evinizde gibi hissettirir, bağımlılık yaratır.
  • uzun süredir yemediğim kadar güzel bir lagos'u yediğim, reşit galip caddesi üzerinde yer alan restauranttır.

mekan olarak son derece güzel olmuş. arka bahçesi son derece ferah. personel son derece güler yüzlü.

mezeleri doğruyu söylemem gerekir ki kusursuz değildi ama kötü de değildi. yine de ahtapot ve hardallı levrek marine başarılıydı. lagos'a tekrar dönmem gerekirse, palamutbükü'nde lagos meşhurdur fakat orada dahi bu kadar güzel bir lagos yemedim. ızgara lagos hem suyunu korumuştu, hem de çok tuzlu olmamasına rağmen lezzetliydi. ayrıca geniş de bir şarap kavı var.

güzel bir iş yemeği ya da romantik bir yemek için son derece uygun bir mekan olmuş. fiyatlar da öyle uçuk değil.
  • oturduğum sokaktaki balık restoranı. bu sokak dar bir sokak ve bu işletme sayesinde sokakta tam bir trafik terörü yaşanıyor. müşterilerin arabaları kaldırımlara dikine olarak yayaların adım dahi atamayacağı şekilde duvara yapıştırılarak park ediliyor. yürümek için mecbur yola çıkmak zorundasınız. gelen, giden arabalar, valeler sokağı kaosa sokuyor her akşam neredeyse.

kimsenin para kazanmasına, işini büyütmesine tabii ki itirazım yok itirazım bu insanların sokağın her parçasını da dükkanlarının bir parçası gibi görmesi. adamlar resmen sokağın içine ettiler ve çevreye, insanlara saygı duyalım derdinde hiç değiller, umurlarında değil. mail attım, tabii ki mail adresleri çalışmıyor.
  • resit galip'te olaninin mezeleri,
    ortami, servisi basarili.
  • mezeleri ile gönlümü fetheden, ankara'ya her gelişimde burada balık yemek üzerine plan yaptığım güzel mekan.
    mezelerden en beğendiğim şevketi bostan, tatlılardan ise kabak tatlısı.