• fenerbahçe basketbol takımının seyirciyi coşturan, davul çalan, deplasmana giden takımın ardından su döken, rakip serbest atış atarken dikkat dağıtmak için sahanın bir ucundan diğerine depar atan, sahada gerginlik çıkarsa ilk müdahale eden, maç öncesi şut ve turnike çalışan, bazuka ile taraftara forma atan maskottur.

bazı arkadaşlar içinde ali koç'un olabileceğini söylemişler. böyle bir şey olamaz zira kostümün içindeki rambo okan'dan başkası değildir.*
  • bi kiza asik oldugumun farkina varmami saglayan sarki.
    (bkz: olur oyle)
  • bir canlı kayıtta chris martin şarkının isminin tesadüfen yellow olduğunu söylemiştir.
    şarkının sözleri çoğunlukla yazılmış ama sonu bir türlü tamamlanamamaktadır:
    "look at the stars
    look how they shine for you
    and everything you do
    they were...."
    chris'in hemen yanında o sırada sarı bir kitap duruyormuş. fonetik olarak yellow kelimesi çok hoşuna gitmiş ve şarkının sonunu bu şekilde bitirmiştir.

"..they were all yellow"
  • basarılı bir coldplay sarkısı

look at the stars
    and everything you do
    yeah they were all yellow
    i came along
    i wrote a song for you
    and all the things you do
    and it was called yellow
    so then i took my turn
    oh what a thing to have done
    and it was all yellow
    your skin
    oh yeah your skin and bones
    turn into something beautiful
    and you know
    you know i love you so
    you know i love you so
    i swam across
    i jumped across for you
    oh what a thing to do
    ‘cos you were all yellow
    i drew a line
    i drew a line for you
    oh what a thing to do
    and it was all yellow
    and your skin
    oh yeah your skin and bones
    turn into something beautiful
    and you know
    for you i’d bleed myself dry
    for you i’d bleed myself dry
    it’s true
    look how they shine for
    look how they shine
    look at the stars
    and all the things that you do
  • bunu yapan insan olamaz dedirten, hissiyat olayini abartmi$; hissettirdigi butun guzelliklerle insanin kanini donduran, tuylerini diken diken eden ve hatta duygu yogunlugundan gozlerini ya$artan* bir coldplay $arkisi bu $arki. "seni seviyorum"un tek kelimeye indirilmi$ en icten hali. "bu sozleri bu melodiye uyduran insan ben olmaliydim" dedirtir bana garip bir $ekilde.
  • kseinlikle olmuş şarkı.
    sarı renkten hiç hazetmeyen bana bile sararmak sapsararmak istegi verdigine göre enerjisi sonsuz dimek ki...
    hayat ne güzel cümlesini bile sarfettiriyor adama. helal olsun koldpleye.
  • hayatınızda bir korkak varsa bir zamanlar, dinleyebileceğiniz en güzel şarkı sanırım.
  • "your skin and bones
    turn into something beautiful"

diyince bu bestenin en güzel sevisme sarkisi oldugunu düsünüyorum.
  • coldplay şarkısı. klibinden sonra bende inanılmaz bir alacakaranlık sevgisi oluştu. günün o vakitlerine ayrı bir saplantım var. sabah o vakitte uyuyabiliyorum. bazen de uyumayıp dışarıyı seyrediyorum o vakitlerde. akşam da müziğimi alıp yürüyüşe çıkıyorum. benim için günün olmazsa olmaz bir parçası bunlar.

edit: bu şarkının klibinden sonra hep sabaha karşı sahilde yürüyüp güneşin doğuşunu seyretmek istemiştim. ve yıllar sonra bu olayı tesadüf eseri yaşadım. o anı orada yaşarken birden hep istediğim bir şeyi yaşıyor olduğumu fark ettim ve kendimi çok iyi hissettim.
  • videosunun dönmeye başladığı zamanlar, o karanlıktan aydınlığa geçiş anını ilk gördüğümde, dur bi kere izlerken başından sonuna kadar sırf gökyüzüne bakıyım dediğim, üzerinden 11 sene geçmiş olmasına rağmen hala gerekli odaklanmayı başaramadığım coldplay şarkısı. *
hesabın var mı? giriş yap