şükela:  tümü | bugün soru sor
 • (bkz: sozluk the lyrics base)

  unsealed, on a porch a letter sat
  then you said, 'i wanna leave it again'
  once i saw her on a beach of weathered sand
  and on the sand i wanna leave it again, yeah...
  on a weekend, i wanna wish it all away, yeah...
  and they called and i said that i want what i said...
  and then i call out again...
  and the reason, oughta' leave her calm, i know
  i said, 'i know what i wear, not a box or the bag'
  ah yeah...can you see them?
  out on the porch, yeah, but they don't wave
  i see them, round the front way, yeah...
  and i know and i know i don't want to stay
  make me cry...

  i see, ooh...i don't know why there's something else
  i wanna drum it all away
  oh, i said, i don't, i don't know a-where there's a boxer or the bag'
  ah yeah...can you see them?
  out on the porch, yeah, but they don't wave
  i see them, round the front way, yeah...
  and i know, and i know, i don't wanna stay alone...
  i don't wanna stay...yeah...
  i don't wanna stay... (2x)
  i don't, don't wanna, oh...yeah...ooh...ohh...
 • pearl jamin kesinlikle en anlasilmaz sarkisi. sözleri bir yerden görmeden sadece dinlemeyle çikarip yazabilecek türk yigitlerini alinlarindan öperim.
 • cok tipik bir pearl jam sarkisi...ruh halinize gore neseli de olabilir huzunlu de..
 • bir tür ara-soluğu veren yorumsuzluk hali. pearl jam'in şu an hala sır gibi saklanan; çift cd olması ve epic firmasının 2003'te öncelik verdiği albümler arasında olması dışında hakkında çok fazla bir şey bilinmeyen-'kıyıda köşede kalmış parçalar' toplamasın da, long road ve last kiss ile birlikte başı çekmesi muhtemel track. bir de dead moon'dan it's ok in adam gibi bir versiyonu olursa...ah, ah...
 • pearl jam en guzel sarkilarindan bir tanesi. arka arkaya her seferinde yeni bir sarki dinliyormus gibi istenildigi kadar dinlenilebilen bir sarki ayrica... sarki sonlarina yaklastiginda bitmek istemiyor resmen *
 • kid rock'denen arakçının only god knows why adlı şarkısını yazarken gereğinden fazla ilham aldığı bariz olan pearl jam şaheseri. evet öyle bir şaheserdir ki ne zaman eddie konserlerinde "x i mi yoksa yellow ledbetter'ı mı istiyorsunuz?" diye sorsa cevap her zaman "yellow ledbetter!" dır. işte bu yüzden olsa gerek ki pearl jam touring band 2000 dvdsinde seyircilere ayrılan görüntülere, o kollektif ruha eşlik etmesi için bu parça seçilmiştir. sinsidir, dinlemeden duramadığınız tek günün geçmediğini farkettiğinizde artık çok geçtir.
 • eddie vedder'in ilahivari sesi, sozlerle neyi anlatmak istedigi bir turlu anlasilamasada insanin icine isleyen,butun gece kendini dinletirmeyi basaran bir sarki..
 • sözlerinde aslında anlaşılması gereken birşey olmayan ya da herşey olan, eddie nin tamamen emprovize olarak söylediği ve her seferinde sözleri farklı olan efsane parçası, o kadar ki konserlerinin neredeyse tamamı bu parçayla biter. daha ayrıntılı bilgi için:
  http://www.fivehorizons.com/…ongs/apr99/index.shtml
 • yalnız yolculuklarda dinlerken tadı doruklara ulaşmaktadır.sözlerine anlam katmak, her seferinde farklı yorumlamak, gerekirse yorumlamamak & anlamamak en güzel özelliğidir.
 • mike mccready tarafindan yapilan ve aslen bir jimi hendrix sarkisi olan little wing'in degisik bir yorumu olan sarki. tam cover denemez iste, yorum desek daha bi iyi sanki.* sanirsam jimi hendrix tribute ayni zamanda.