şükela:  tümü | bugün
  • scorpions'ın muhteşem parçası
  • scorpions'un dördüncü stüdyo albümü olan 'virgin killer'dan güzel bir parça...

the yellow raven sipped the air
    of thunder and of rain ...
    the yellow raven sipped the air
    gentle eyes kissing the rain ...

where do you go, fantastic dreambird?
    take me away to somewhere
    take me away from here!
    answer to my yearning
    take me away from here!

the firebird began to cry
    when the music died away ...
    the firebird began to cry
    and smoke was slowly drifting by ...

take me away to somewhere
    take me away from here!
    answer to my yearning
    take me away from here ...
  • tutup nick yaptığım; sonra beni internet aleminin yarısının dişi, yarısının gay sanmasına sebep olan ama yine de çok sevdiğim bir şarkıdır
    (yani virgin killer olsa ayıp olur diye düşündüm...)
  • harika bir parça olmakla birlikte,solistin "where do you go" dediği kısım mahmut abi yi andırmaktadır(veer du yu gooo)
  • scorpions'un muhteşem, duygu yüklü, dinlerken insanı uzaklara götüren parçası. tez zamanda dinlenmesi farzdır.
  • 16 yıl sonra ilk kez yeniden dinlediğim ve dinlediğimde '' vay be yaşlanmışız dinleyince yıllar sonra bana ne çok şey hatırlattı bir o kadarını da çokan unutmuşumdur kesin. eskiden plaktan çıtır çıtır dinlerdim şimdi mp3 ünde o eski anolog hayatımın kırıntılarını duymaya çalışıyorum.. hayal ediyorum, mala bağlamış pc başında monitor manzarasında depresyon böceği olmuş uçamazken, - eskiden manzaraları da vardı bu şarkının dinlerken bakılası be yahuuu . esir olduk moderne, postuna sanal dostuna, lostuna.... '' diye homurdandığım; klaus sesi, ölü sevici, zamanda yolculuk şarkısı
  • they need a million , in trance, when the smoke is going down la anıların en tozlu raflarından beslenen scorpions muhabbetinde , dfbw bitli piyadesinin en dipten çıkardığı şarkı. ruh temizleyici, ihtiyarlık anımsatıcı. 93 müydü 94 müydü klaus meine ye inönü stadında hep bir ağızdan eşlik ettiğimiz gece.
  • geçmişe şutlayan parçalar listesinde bir numaraya oturacak şarkıdır. dünyayı daha küçük ve değişebilir sandığınız, küçük ellerimizle gitar çalmaya çalıştığınız, aşkı bir iç titremesinden ibaret sandığımız, çocukluk arkadaşlarınızı düşündüğünüz ve özlediğiniz zamanların şarkısıdır.

ne internet vardır, ne cd ne de tıka basa dolu müzik dükkanları. tozlu plaklar vardır içinizi çatırdatan. kopyalanmış kasetler, ismi yazılmamış şarkılar vardır meraktan öldüren. dinlerken geberten, gelecekte neler yaşayacağından habersiz içinde anlamlar aranan şarkılar. yellow raven bu listenin başına oturur işte.

where do i go
  • ruhumuzun cızırtılarının gencecik bir scorpions tarafından 1977'de plağa aktarıldığı, fantastik şarkı. uli jon roth'un efsane tuşeleri, nefis çift gitar armoniler...
    http://www.youtube.com/watch?v=qxiozo9wdfk

"o ne ki?" diyen genç kaplanlar buyurup buradan yakabilirler: (bkz: plak cızırtısı)
  • uzaklara, bilinmeyen bir yerlere kaçma isteği geldiğinde yalvaran sololarla insanın kuş olup uçasını getiren muhteşem scorps parçası.