şükela:  tümü | bugün
 • abd'nin super volkani yellowstone 'la ilgili bekleme. ozellikle son zamanlarda, heyecanli gruplarin, ilginc medya iletilerine, volkanistlerin " bsii yok ya, heycan yapmayin " tandansli yaklasimlarina, magmanin korkutu bir sekilde yukseldigine dair haberlere gebe bir bekleme ...
 • süper eğlenceli geçen 2016'da bir süper volkan eksik kalmıştı dedirten dedikodudur. patlarsa da dünya nüfusu 100 milyon civarına inebilir 10 yılda.
 • son büyük patlaması 640.000 yıl önce gerçekleşmiş bir yanardağın merkezi olan doğa harikası yer. yellowstone'da yapılan ölçümlerde normal seviyeye göre 100 kat daha fazla helyum gazının tespit edilmesinin de volkan patlamasının en büyük işaretlerinden biri olduğu tepit edilmiştir.

  patlama yaşanırsa olası sonuçları.

  - amerika’nın 3’te 2’si yok olma tehlikesiyle karşı karşıya.
  - bitki ve doğal çevrenin yok olması.
  - dış dünyada birçok hastalığa sebebiyet .
  - canlı kalacak varlıkların solunum yollarında ölümcül hastalıklar tehlikesi baş gösterebilir.
  - hava sahası tamamen kapatılabilir uçuşlar tamamen iptal edilebilir.
  - bu sonuçlar amerika’nın bir kısmının yok olmasına oranla küçük tehlikeler duruyor ama detaylı bir şekilde bakarsak bu yanardağ dünya’nın en büyük yanardağlarından biri ve oluşacak büyük bir patlama sadece amerika’yı değil tüm insanlığı etkileyecek düzeyde.
 • ortalama 640 bin yılda bir gerçekleşen patlama. en sonuncusu ise 650 bin yıl kadar önce olmuş.
 • şuan dünyada yaşayan hiçbir insanın görmeyeceği patlama.
 • pek bilinmese de cidden dunyanin kova çagina gecmesi muhtemelen bu patlama ile olacak.

  bu patlamanin sonuclari muazzam yikici olacak. amerika kitasinda hayat barinmasi cok zor. yakin bolgeler tamamen yokolacak.

  atmosferin gazlarla ve tozlarla kaplanmasi yuzunden dunya karanlik caga girecek. dunya nufusu milyonlar seviyesine dusecek.

  insanlik bu olaganustu felaketten sonra kova cagina gecis yapacak ve yeni dunya duzeni kurulacak.

  tum bunlar eski dinlerde ve mitlerde mevxut. her dinde bu senaryo farkli anlatilmistir. kiminde mesih, kiminde kiyamet, kiminde felaket.

  yeni cagda insanoglu tamamen iyilik odakli yasayacak vs.

  tabi mit ve din kismi benim yorumum ama patlama olayi gercek.