şükela:  tümü | bugün
 • yapı endüstri merkezi'ne* ait yayınevi. harbiye'deki yem'de bu yayınevine ait kitaplar bulunabilir.*
  (bkz: ukte)
 • http://www.yemkitabevi.com/ adresi ile kitap satışının yapıldığı kitabevi. yapıfuarlarında kitap fuarı gibi stand kuran bu kitabevi doğal olarak yapı fuarını organize eden yapı end. merkezinin (yem) yan kuruluşudur. tavsiye edilecek husus olarak çalışanlarının fazla ısrara gelmemesi ve indirimleri çok kolay yapmaları. eğer kitap alacaksanız mutlaka indirim yaptırın. baya kazançlı çıkabiliyorsunuz. ayrıca çok pahalı kitap aldığınız durumlarda da size hediye kitap verebiliyorlar.
 • harbiye'den sonra çırağan caddesi'nde ikinci şubesini açmış, caddeye güzellik katmış yayınevi.
 • bitirme ödevi kaynak araması sırasında karşıma çıkan yayınevi. amazon'da 50$ olan kitabı %75 indirimle 20ytl'ye, bulunması zor türkçe kitapları da %80'e varan indirimlerle satıp, üstelik hemen kargolayıp 1 gün içinde ulaştırıyorlar. kendilerini saygıyla selamlıyorum.
 • (bkz: cem yayınevi)
 • harbiyedeki subesi kapanmis biri fulya digeri ciragan caddesinde olmak uzere iki ayri subesi acilmis;
  ciragan caddesindeki subesi aksam sekize kadar acik olmasi munasebetiyle tercih sebebi olan kitabevi
 • bir çok muhteşem tasarım/sanat/tarih kitabıyla bizi buluşturan yayınevidir. kendi yayınları yanında yky ve taschen'in de bir çok kitabı bulunmakta.

  böyle rengarenk, parıl parıl, koca koca binlerce hard cover'ın içinde kendini kaybedilesi yer.
 • son zamanlarda çırağan şubesine dadandığım müthiş kitabevi.

  edebiyat arıyorsanız, burası orası değil.

  ancak araştırma, sanat, fotoğraf, mimarlık gibi ilgi alanlarınız varsa es geçmeyin.

  görünce almadan duramadığım osmanlı imparatorluğu'nda fotoğrafçılık kitabı, nostalji ve retro severler için başucu kitabı niyetine.

  bir de istanbul'un 100 xx'i diye bir serisi var. okul, lezzet, han, mimar, sanatçı... servetime göz dikmiş durumda.

  yarın bir gideyim de maaşımı bırakayım.
 • mimarlık yayınlarından gayrı, sanat-sepet meraklılarına güzel alternatifler sunan kitabevi. non-fiction olarak pek değerli şeyler var. kocaman olmadığı için aklımı yitirmeden kitaplara bakabiliyorum.
  anladığım kadarıyla, çalışanları da kitaplar hakkında fikir sahibi insanlar. bugün iki kitap sordum, biri ingilizce. "eöö" diye bilgisayara boş boş bakmaktansa çtak diye var mı yok mu söylediler. ingilizce olan türkçeye de çevrilmişmiş, diğer sorduğum kitabı ise çalışan da okumuş çıktı, o da migrosun çoksatanlar listesinde bulunabilecek bir şey değildi.
  bu arada başka biri "gestalt teorisi" ile ilgili kitap sordu, hiç bakmadan "bizde psikoloji pek bulunmuyor" dedi. adam gerçi mimarlıkla ilgili bir şey arıyormuş ama genelde kitapçılara "evladım şimdi gestalt ş ile yazılmaz" diye anlatmak gerekiyor filan.
  kısacası, beşiktaşa yolu düşen kitapseverlerin uğramasını tavsiye ederim.
 • beşiktaş'taki şubesi 2014 yazında dada kitabevi olmuştur.