• şeytan dürtmüşçesine bir anda yemek yeme dürtüsü bedeni kuşatır, kendinizi mutfak faresiymiş gibi hissedersiniz. acısı daha sonra mide ağrısı olarak ortaya çıkar...
  • şu şekilde bastırabileceğiniz iddia ediliyor. dsfakjfasdlkh

---alıntı---

yeme krizini yenme çalişmasi

şimdi sizden dayanamadığınız ve en sevdiğiniz yiyecek için 1 den 10 kadar bir istek numarası vermenizi istiyorum. 1 en az istek 10 en çok, bunu bir yere not edin.

bu önemli bir not verme çünkü bu isteğinizin ne kadar olduğunu bize gösterecek ve sonra isteğiniz azaldığında da ölçme imkanı verecek. bu çalışmayı yaparken vucudumuzun bazı noktalarına vuruşlar yapacağız. bu noktalar özel noktalardır. kökeni akapunktura dayanır. bilinçaltından gelen ve yemek için içimizde ortaya çıkan dürtüleri yok etmek için kullanılan noktalardır.

1. şimdi orta ve işaret parmaklarınızı birleştirin ve köprücük kemiğinizin hemen altına küçük darbelerle vurmaya başlayın. tam 10 kez...

* bunu yaparken zihninizde sizin en sevdiğiniz ve dayanamadığınız yiyeceği hayal edin.

* bu canlandırma o kadar kuvettli olsun ki, onu yemekten daha etkili bir duygu uyandırın içinizde.

2. şimdi gözünüzün hemen altına, elmacık kemiğinin hemen üstüne aynı düşünceler içindeyken 10 kez vurun.

3. şimdi tekrar köprücük kemiğine vurmaya devam edin. sayı aynı, 10 kez.

4. son olarak elinizin ön tarafında yüzük parmağınız ile küçük parmağınız arasına 10 kez vurmaya devam edin.

* şimdi gözlerinizi kapayın ve açın.

* vuruşlara devam ederken gözlerinizle kafanızı oynatmadan önce sağ alt tarafa, sonra sol alt tarafa bakmaya çalışın.

* vurmaya devam ederken göz çevrenizde 360 derece saat yönünde ve saat yönünün tersi bir daire çizin.

tüm bunları yaparken sizi cezbeden yiyeceği düşünmeye devam edin...

şimdi durun ve içinizden "daha dün annemizin" şarkısını mırıldanın.

bitince 1 den 5'e doğru sayın ve
    bir daha "daha dün annemizin..." şarkısını mırıldanın.

şimdi durun ve baştaki istek seviyenizi ölçün. bu çalışmamızın başında vermiş olduğunuz derecelendirmede düşüşü not edin. genelde ilk çalışamda sıfıra kadar bir düşüş yaşanması normaldir.

eğer herhangi bir düşüş olmadı ise ki olması gerekir! bu işlemleri baştan yapın.

işte yeme isteğiniz kalmadı bile!

kaynak
  • bu başlığa nasıl bu kadar az entry gelmiş. diyet yapan her insanın ayda en azından 1 kez başına gelir. hatta bilimsel haline cheat day ya da cheat meal denir.

bugün yine başıma geldi. yediği her şeyde kaloriye bakan ben, canım ne çektiyse kalorisine bakmadan yedim. tabii sonunda bir pişmanlık oluyor kilo alacağını bildiğin için ama bi full satisfaction hissetmeye başlıyorsun.
  • 10 kilo verme hedefim var, diyete başladığımın 2 ya da 3. günü yeme krizi tutuyor. ayı misali yiyip köpek gibi pişman oluyorum. allah belamı versin
  • son 1 aydır sahip olduğum ve ciddi anlamda önüne geçemediğim şey.. gece gece abartısız 2000 kalorilik çikolata yedim. akşama kadar yediğim dondurmanın künefenin helvanın haddi hesabı yok.. sadece tatlıdan aldığım kalori 7000 civarı falan bu da demek oluyor ki bu hızla devam edersem eylülü +20 kiloyla kapatcam.. yetkili yok muuuu?
    edit: bu sefer başardım. çikolata değil tuzlu salatalık yiyorum
hesabın var mı? giriş yap