şükela:  tümü | bugün
  • insanların yemek yemek namına kurdukları arkadaşlığın kişisi. yani (bkz: food buddy)

ve benim artık olmayacağım şey. ne gerek var ki... püf!
  • genelde kendisinden daha çok yiyen arkadaşları tarafından seçilir ki, o yemeye devam ederken "of ne yedim ya, valla şiştim; senin de maşallahın var al bendekileri de bitir" diyebilsin. kendisini sanki az yemiş gibi , dolayısıyla iyi hissedebilsin.
  • arkadaşlığın daim olmasında çok önemli rolü olan arkadaş.

iştahlı yemek yiyen insanı seviyorum ya. yemeğe bir gereklilik gibi bakan ve o yüzden yiyen insanı değil de, yemeği başlıbaşına bir zevk gibi düşünen, ona anlamlar yükleyen insanı çok seviyorum.

böyle bir arkadaşım var ve onla yemek yerken acayip keyif alıyoruz. damak tadımız, yemek yerken aldığımız zevk fena halde uyuyor. hatta evde yemek yerken görüntülü arama yapıyoruz bazen ki zevki paylaşalım diye. resmen benim yemek arkadaşımmış şimdi fark ettim.

uzun süredir sağlıksız yiyecekleri hayatımdan çıkardığım için biraraya gelmemeye çalışıyorum onunla. geçen gün buluştuk ve sonrasında ben sağlıklı bir şeyler yemeyi önerince gözlerini belertip ""nasıl yani? zararlı şeyler yemeyeceksek beni niye çağırdın o zaman???" diyerek bana çıkıştı ve onun yüzünden soluğu burger king'de aldık.

her şey eski günlerdeki gibiydi. o whopper'ı yerkenki kurduğumuz göz teması ve sonrasında yaşanan mutlu pişmanlıklar için her şeye değerdi. ikimiz de finalde, ne kadar güzel bir şey yaptığımızdan ve daha çok zararlı şeyler yemeliyiz görüşlerinden bahsederek ayrıldık.

bugünse, tüm haftasonu yaptıklarımı sıfırlamak istercesine aptal bir parça beyaz peynir ve üç beş fındıkla güne başlayarak o mutsuz hayatıma döndüm.