şükela:  tümü | bugün
 • son dönemde ülkemizde yaygınlaşmaya başlayan, bir çok yabancı ülkede gerek web sitelerinde kullanılmak gerekse menü dizaynlarında bilgi vermesi konusunda daha uygun olan profesyonel yöntemlerle yapılan fotoğrafçılık türüdür.

  ingilizce'de foodography adıyla da anılan; yabancı fotoğrafçıların bir çok yüksek yıldızlı otel ile michelin yıldızına sahip restoran şeflerinin işlerini çekmek ve yayınlamak için sıraya girdiği bir nevi yeni dönem sanat dalı olma yolunda da ilerlemektedir.

  ülkemizde 24kitchen televizyon kanalının yayına başlaması ardından benzer yayın kanallarının peşi sıra açılması ile artık profesyonel olarak hazırlanmış yemek tarifleri ve sunumların ayrılmaz bir tamamlayıcı durumundadır.

  konuyla ilgili olarak aşağıdaki önce web sitesinden daha fazla bilgiye ulaşılabilmektedir.

  yemek fotoğrafçılığı ile ilgili bir dolu bilgi ve görsel içeren web sitesi linki
 • türkiye'de nadir bulunur. bir çok yemek fotoğrafı çeken fotoğrafçı; " food stylist" denen tipler olmasa feci yanbasar inanın. ha bir de; " iyi bir yemek fotoğrafı, ona tokken baktığınızda da yeme isteği uyandırmalıdır" derler yavurlar...
  örnek: yemek fotoğrafçısı
 • ülkemizde birçok markanın yemek fotoğraflarını çeken, burger king, mc donald's, little caesars, sbarro, popeyes, usta dönerci, carte d'or gibi markaların fotoğrafçıları kimdir diye merek ediyordum.