şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bakan tüfenkci demiş... "yemek kartı müşterilerinin doğrudan, dolaylı veya gizli olarak iskonto almalarının önüne geçilecek. yemek kartı şirketlerinin perakende işletmelerden alabileceği komisyon oranına tavan sınır getirilecek. yemek kartlarının, market alışverişleri gibi yemek sektörü dışındaki sektörlerde kullanılmasının önüne geçilecek. yemek kartı hizmeti veren şirketlerin akaryakıt, hediye, ödül, teşvik, yardım, konaklama, temsil ve ağırlama gibi hizmetler için çıkarttığı kartlar söz konusu olduğunda işlem ve ödemelerin her bir hizmete özgü olması ve buna ilişkin teknik altyapının oluşturulması kaydıyla birden fazla hizmet için tek bir kartın kullanılabilmesi sağlanacak."
 • annemi üzer bu, her ay kalan bakiyemle gidip, ne kadar lüzumsuz şey varsa bedavaymışcasına alır, hunharca.
 • milletin dışarıda yemek yiyecek hali mi kaldı? dolabı zor dolduruyor 1500 lira maaş + yemek kartı ile kalkıp böyle bir kazık atmaları sadece kartı kırdıran komisyoncuların işine gelecek daha fazla komisyon alacak kan emiciler.
 • yüce devletimizin vatandaşına attığı yeni kazıktır. ben dahil bu kartları kullanan çalışanların büyük çoğunluğu boğazından kısıp markete harcıyor bu karttaki paraları. gerekirse evden işe ekmek arası götürüp, maaşımıza ek gelir gibi kullanıyoruz. ben misal 390 lira multinet alıyorum aylık 300'ü kesin ay başında markete gidiyor.

  ulan devlet dediğin vatandaşım nasıl daha rahat yaşar diye uğraşır, ona yönelik kanunlar çıkarmaya çalışır. bizimkisi insanları daha fazla nasıl mağdur ederim, sikmediğim neresi kalmıştı diye düşünüyor gece gündüz. allah belanızı versin be..

  edit: aklıma şimdi geldi, tam tayyip'lik kanun bu. vatandaş mağdur olur, reis hoooop der, olay iptal, reis çok yaşa olur.
 • (bkz: yetmez ama evet)
  daha fazla lütfen.
 • böyle bir beyanat veren bakan olsa olsa yaşanan kargaşadan faydalanarak zamana oynamaya çalışıyordur. hoş akp hep zamana oynayarak bu günlere kadar geldi. sürekliliği imkansız olan bir ilişkiyi "ne onunla ne onsuz" haline getiren akp, yine yaptı yapacağını. hadi "bırakınız yapsınlar"cılar! eskiden abdsever olan akp şimdi yan çizdi. ulan paranızı nereye harcayacağınıza kadar karışır oldu. neredesiniz? yoksa tüm liboşlar gibi siz de mi türkiye'yi terk eylediniz?
 • boktan olay. adamlar sanki and içmiş bu memleketin insanına faydalı ne varsa engelleyek de rahatlayak diye.
 • dışarıdan yemek yemeye mecbur muyum?

  yemek kartımla zaman zaman marketten alışveriş yapıp evden işe yemek götürüyorum. ekonomik olarak bir sıkıntım yok şükür. sadece sağlıklı şeyler yemek, yaptığımın içinde ne olduğunu bilmek istiyorum. yaptığı zeytinyağlıya bile şeker koymayan insanım.

  mecbur muyum restoranların şekerli, bulyonlu, msg'li yemeklerini yemeye yahu? ayrıca ekonomik olarak zor durumda olan insanlar var ve yemek kartlarıyla hem ev işin hem de işte yararlanıyorlar. ne hakkınız var ki buna?

  ne desem gg!
 • bence göte sokulmasının da bir an önce yasaklanması gerekiyor. tamam sen ben yapmıyoruz ama yapanları tanıyoruz.
 • en fazla asgari ücretlilerden oy alıyorlar, açıkçası hiç üzülmedim, arada kuru ile birlikte yananlar var malesef.