şükela:  tümü | bugün
 • 1 adet beyaz türk ağabey, 1 adet milliyetcilik tandasli kücük karde$, bir adet servet dü$mani kizkarde$ ve 2 kalem uzla$maci ebeveyn'den mürekkep aile kadrosuna sahip reklam..

  "farkli görü$leri olsada ayni masada yemek yiyen 70 milyonluk aile" gibisinden çakma bir slogan da bulmu$lar..
  meclise girmesi muhtemel 3 partiye e$it uzaklikta göndermeler bir dantel gibi i$lenmi$ reklama.. mesela tayyip türban meselesinin ucunu birakinca, "türbanli kiz" kendisine masada yer bulamaz olmu$, ac kalmi$ büyük ihtimalle..neyse, bir ba$ka secim arifesinde oturur artik masaya..

  devami cekilecekmi$ bak, senaryoyu yazayim:
  mevzu bahis aile yemegini bitirince kapiya copleri cikaracaklarmi$, sigortasiz 250 milyona cali$an kürt kapici alsin diye.. o copler atilinca cingeneler kari$tiracakmi$ cop varillerini, 70 milyonun yediginden arta kalan ne varmi$ diye.. yemekten sonra kirmizi ti$örtlü karde$ e-5 kenarinda travesti arayacakmi$, yediklerini kolay hazmedebilmek icin.. abisine terso yapan kizkarde$ tarim arazilerinin üzerine yapilmi$ toplu konutlardaki evine dönerken yolda gördügü ac ciftciyi farketmeyecekmi$ bile..

  yani uzatmanin geregi yok ama, nedir lan bu? milleti keriz yerine koymanin bu türlüsünün cezai müeyyide gerektirmesi gerekmez mi? bu kadar acikca da$$aga sarilmayi kim hakediyor?
  reklamlarda bile bu milletin doymasina izin verilmeyecek arkada$, ben bunu anladim..
 • eksik kalmış bir reklamdır. zira filmdeki "cnbc-e izliyor, fotoğraf çekiyor, radikal okuyor, kaliteli yaşıyor, boş zamanlarımda can dündar mailleri forwardlıyorum; futbola mesafeliyim ama entel futbolsever bir sevgilim olursa meyledebilirim" tandanslı beyaz gömlekli muhalif kızın seksi fotoğrafları için tıklayınız butonunu aradım mamafih bulamadım. bu yönüyle eksik bir reklamdır bu; kınıyorum.

  bir de bu kız şimdi böyle takılıyor ama yarın bir gün bankaya falan işe girsin; kralından kariyer kadını olur, sivri burunlu ayakkabının en sivrisini giyer, asansöre bir biner parfümü 45 dk. dağılmaz. tey tey tey; öyle baba evinde atıp tutmak kolay tabii.
 • sadece ama sadece bilge şen'in gülyüzü hatrına izlenebilecek bir reklam. yoksa hürriyet gazetesi ve beraberlik? yok canım, yanyana hiç uyumlu durmadı.
 • yonetmeni ferzan özpetek, reklam ajansı rafineri'dir.
 • dizi sandığım, hatta sonlarına doğru "hala araya reklam almadılar, haftaya kalkar bu yayından" diye hayıflandığım reklamdır.
 • evde kalmış aykırı kızkardeş tiplemesinin iticiliğin doruklarında gezdiği korkunç reklam..
 • reklam güzeldir.. eksiklikler vardır, çoktur evet ama etkileyicidir..
  bu reklam beni rahatsız ve huzursuz etmiştir ziyadesiyle.. birlik ve beraberliği sağlayan anne-baba ölse, birbirine laf sokmaktan başka bişey yapmayan bu kardeşler dağılır, miras kavgasına düşerler diye düşündüm izlerken..
  kardeşler iyi anlatılmış, ne oldukları belli de anne-baba nedir-kimdir bilmiyorum.. oturtamadım hiçbiryere.. bir arada tutan nedir?
  çok huzursuz etti bu reklam beni.. uzak olsun böyle bir aile benden diye diledim.. o kardeşleri karşıma alıp ' lan oğlum hepiniz salaksınız var ya' demek istedim..
 • babanın emekli askeri temsil ettiği ürkütücü reklam filmi.
 • her sey tamam hos da o kiz kardesin beyaz türk abisini gordukten sonra birden ayaga kalkip argumanlarini siralamasi hos olmamis.. alenen "reklamin saniyesi bilmem kac dolar bosa gitmesin direk konuya girelim" demek gibi olmus.. ulen insan abisini gordugunde bir selam vermez mi hemen "pragmatist emelleriniz ugruna para ile huzurlu olmak..." falan diye saydirior.. destur... bi dur bi adam otursun hele..

  ayrica madem hürriyetten bahsediyoruz "seksi fotograflari icin tiklayan aile esrafindan biri" de reklamda bulunmaliydi.. en azindan o beyaz yakali abinin karisi arka sayfa güzeli olmaliydi..