şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: proteinsiz beslenmek)

  güle güle kas kütlesi. elveda bağışıklık sistemi, insülin ve tetiklediği diğer hayati hormonlar.

  şimdiden başımız sağolsun.
 • ölüm diyeti.
 • çoğu kadının ve çoğu türk insanının düştüğü en büyük hatadır.

  bunu yapan insanalr bi süre kilo verip çok keyflenirler ama 1-2 sene içinde daha fazlasını alırlar. sonra motivasyonları da kaçar ve artı olarak hormonlarını ve metabolizma düzenlerini de bozdukları için artık kilo vermeleri eskisinden daha da zorlaşır.

  sonra ne yesem yarıyor psikolojisine girerler cunku cidden metabolizma bozulmuştur. sonrasında diyet yapsa bile asıl yemesi gereken bulgur, köfte, et gibi temel gıdaları yemeyi kesip, tatlı pasta ihtiyacını kesemez (enerji alamadığı için)

  bu yüzdendir ki özellikle hemen her kilolu türk kadınından şunu duyarız: "ay bi ara güzel bi diyet yapıp ideal kiloma gelmiştim ama sonra nolduysa geri aldım, tekrar kahvaltıyı, akşam yemeğini kesmem lazım"

  he lazım lazım.
 • sağlıklı fit bir vücuda kavuşmanın aç kalmaktan geçtiğini düşünen türk halkımızın kendi çapında yaptığı diyettir.

  besin alamama durumundan ortaya çıkan metabolizma bozukluğu, enerji körelmesi derken sağlığı büyük riske atan harekettir ama yine de yapanı, cahili boldur.
 • survivor yarışmacılardan ispatlanabilecek üzere uzun vadede daha kilolu olmaya yol açan hata.
 • akşam yemeği yemeyip aynı xamanda kas kütlesine yönelik spor yapıldığında fazlasıyla işe yarayacak eylem
 • benim gibi yemeği minimize edip alkolü gömdüğünüz zaman daha çok etki verendir. minimize derken, yemek elbette yiyorsunuz. ancak 3 öğün yerine iki öğün. alkolü ise her daim kullanabilirsiniz, diğer kötü alışkanlıklarınızla birlikte.
 • sağlığa çok ciddi zarar verir. yapmayın böyle şeyler. yeniden yemek yemeye başladığınız anda bilin ki vücut anında depolamaya başlıyor ama bu sefer daha kararlı davranıyor. çünkü onu aç bırakıyorsunuz. o da haliye "alaaaarmmm alaaaarrm" diye bağırıyor. ama duymuyorsunuz.

  onun yerine kendinize uygun bir yeme rutini oluşturun. tabi mantıklı olmak şartı ile.

  bi de bahar geldi tabi. bahar size sadece "nisan mayıs ayları, gevşer gönül yayları" demesin. çıkın, yürüyüş yapın her fırsatta. yapamıyorsanız - ki özel bir sağlık probleminiz yoksa nedenini anlamak imkansız- evde basit egzersizler yapmayı deneyin.

  özetle, kendinizi aç bırakmayın! yeteri kadar ve dengeli yiyin, hareket edin.

  edit: kendinizi aç bırakın yazmışım. deli miyim ne?
 • gerzekliktir. kilo vermek tartıda az çekmek değildir, iki gün su içmezseniz 3 kilo eksik gelirsiniz, önemli olan vücudunuzun yağ oranını azaltmaktır. yemek yememek bir tarafa, tam tersine çok yemelisiniz ama yediğiniz şeylere dikkat ederek. hayatınızdan tatlı ve ekmeği çıkarmalısınız, çıkaramıyorsanız yağ oranı düşük fit bir vücudu unutun, yoksa gerizekalı diyetlerle sürekli 3 kilo verir 5 kilo alırsınız.
 • yapılan bilimsel araştırmalara göre son derece mümkün, sağlıklı ve faydalı eylem. bırakın kas kaybını, daha fazla büyüme hormonu salgılamanıza ve metabolizma hızınızın artmasına vesile olur.

  burada anahtar husus "az yemek" değil, bir süre boyunca hiç yemek yememek.

  (bkz: extended fasting)