şükela:  tümü | bugün
  • ac degilken cevredekilerin kurt misali ac olmasi da bu duruma yol acar. bu durumda hadi artik kalkalim agalar derken, yemek arkadaslariniz (bkz: saz arkadaslari) hop nereye gidiyorsun daha karpuz kescegdik derler. bu durumun caresi de sofra basi muhabbetidir.
  • yemeklerin televizyon karşısında yenmesiyle engellenebilecek durum.
  • anlayamadığım sıkıntı.yemek yemek başlı başına bir zevktir.ama yalnızsanız bu keyfi yanına bi kitap ekleyerek katlayabilirsiniz.yemek yemekten şu ana kadar hiç sıkılmamış biri olarak yalnızken yanına kitabı çoğu zaman eklerim.sıkılanlar için çok ciddi olarak tavsiye ederim.ama sayfaların kendi kendine açılmasını ve kitabın açık durmasını sağlayacak bi yöntem de geliştirilse daha da iyi olurdu.
  • zaman kaybı olarak gelen durumdur. bu yüzden elimden geldiğince ayaküstü bir şeyler yemeye çalışırım.

hayatımı böyle ne kadar devam ettirebilirim bilmiyorum evet...
  • kim çıkarmış bu olayı, sözlerini duyabileceğiniz insan olgusudur.
    hani zor işlerde bıyıkları saçları terler ya insanın. hah işte yemek yerken bu sıkıntıyı yaşayan insan evladı gördü bu gözler.
    ben oooo yeemeeekkk, derken o, benim tabağımdakileri de yesene dedi bana.
  • yeterince sevmediğim, bir şekilde yerken beni tatmin etmeyen şeyleri mecburen yerken sık sık yaşadığım. mesela mantı.* bir insan o kadar hamur yığınını yoğurda basıp yerken nasıl bu kadar keyif alabilir?

ya da yetersiz bir kahvaltı sofrası. hem doymuyorum, hem doymaya çalışırken sıkılıyorum. sonra doymadan yemeyi bırakıyorum. lokmalarca yiyorum yine aç kalkıyorum ne de olsa. çok sıkıcı bi iş.

demek ki yemek yerken keyif almasak karın doyurmak bir işkenceymiş. bugün de bunu fark ettim çok şükür. karnım aç.