şükela:  tümü | bugün
 • ev arkadaşının yemeğine "köpek maması" diyen ve ev arkadaşına ses çıkaramayan, büyük ihtimalle medeni cesaret eksikliği olan bir yazarı dinlediniz.

  bunu ona söylesene delikanlı.
 • (bkz: çomar)
 • kendine göre bi zevk sahibi olan insanlardır.

  bir de bunun tam tersi insanlar vardır: yemekleri sırayla yiyenler. lise arkadaşım @erkannayd mesela.
  adam önce kuru fasulyeyi bitirip ekmekle siliyor. sonra önceden hiç dokunmadığı pilavı kaşıklıyor. o da bitince salataya başlıyor. ne yemek olursa olsun farketmiyor.
  insan bunu niye yıllarca her öğün yapar lan? sanıyorum hala da yapıyordur.

  öyle çok fantastik bi olay değil ama bana baya garip gelen bir durumdur.
 • bir şey sormak istiyorum.

  size ne?

  pilavla mercimek çorbası menüsü de bana ilginç geliyor ama kimseye de " siz ne midesizsiniz nasıl birarada yiyosunuz " ya demiyorum.
 • pilav ve makarna diğer yemeklerle karıştırılınca sorun yok ama senin damak zevkine uymayan bi karışım yapınca ıyyy midesiz öyle mi? benim bu evet. yıllardır kahvaltıda tereyağ reçel peyniri üst üste sürüp yedim yetmedi daha bunları yutmamışken bir de zeytin ağzıma attım. arkadaşlarımın ise ayy nasıl reçelle peyniri karıştırıyosun sen yaaa tepkilerine maruz kaldım. ama o arkadaşlardı ki yine frambuazlı cheesecake i bayıla bayıla yuttular. künefeyi içinde peynir olmasına rağmen höpürdete höpürdete götürdüler. insanların damak zevklerine yorum yapmak o kadar saçma ki. ben çay da içmiyorum mesela karadenizli olmama rağmen. bu yüzden de yıllardır insanların aaa kahvaltıdan bişey anlıyo musun çay olmadan vs gibi yorumlarını dinliyorum. yemekleri birbirine karıştırarak yiyorum aynı tabağa varsa bir de yoğurt ve salata koyuyorum, baklavanın yanında ayran içiyorum, kahvaltıda da çay içmiyorum. ki-me-ne?
 • bazılarını karıştırmazsan ayıp edersin... (bkz: pilav üstü kuru)

  lakin kimse iki alakasız yemeği karıştırdı diye de çomar olmaz. (bkz: damak zevki)
 • kesinlikle ben değilim. hatta ben ana yemek ve salatayı bile aynı anda yemiyorum.