9080 entry daha
  • yemeksepeti tasarım ekibini tanırım iyi kötü. yaptığı işleride biliyorum ekip aslında çok sağlam fakat bu dandik arayüzün kullanıcı deneyimini nasıl kabul etmişler inanamıyorum. muhtemelen yukardan baskı yediler bu olacak illa dediler önlerine geldi ve oldu.

ama bu kadar sağlam ekibin head of'u bunu kabul etmemesi gerekirdi. bu ne abi ekibime küfür ettireceksiniz diye kavga edebilirdi. belki de etmiştir kimbilir. bas istifayı çık sana da iş yoksa napsın bu garip emir kulu tasarımcılar :)

özet; cidden a/b testini bırak figma bile kabul etmez bunun kullanıcı deneyimini. kusura bakmayın ama inanılmaz kötü her adımı fiyasko
  • güncellenen internet sitesi berbat olmuş. önceki gayet iyiydi.
  • yeni websitelerini ben yapsaydım daha işlevsel ve estetik olurdu.
    not:websitesi yapmayı bilmiyorum.
  • iyi olan bir şeyi neden bozdıkları hakkında bir açıklama bulurum diye geldim. bulamadım. daha önce kolayca bulduğum hiçbir şeyi, ne yemek, ne market ne mahalle uygulamasında bulabiliyorum.

trendyol gibi hepsi bir olsun. banabi markasını öldürüp market yapalım demişler.

özet: yapamamışlar.
  • son günlerde uı/ux alanında ciddi sıkıntı yaşayan marka. tüm bu olumsuz değişimin yanında 1 haftadır joker çıkan tüm restoranlardan verdiğim siparişler 15 dakika içerisinde iptal ediliyor. sistemsel bir sorun mu yoksa direkt restoranların ayıbı mı anlayamadım çünkü canlı desteğe de bağlanamıyorum.
  • son tasarımları gösterdi ki, yıllarca tek olmalarının ekmeğini yemiş şirkettir.
    rakipleri çıktı, anında ellerine yüzlerine bulaştırdılar güzelim sistemi. saçma sapan arayüzüyle aradığımızı bulamaz olduk. yazık.
  • yeni adres seçme sistemleri felaket. adresimi harita üzerinde seçmeme rağmen başka bölgedeki restoranlar listeleniyor. yakınımdaki restoranlar yok. şimdi evime 15 km uzaklıktaki restotandan sipariş versem 30 lira limite nasıl getirecekler ? hem müşteriye hem işletmeye zarar. uğraşsalar bu kadar kötü bir sistem geliştiremezler.
  • yemeksepeti'ni satın alan foodpanda'nın tüm ülkelerde aynı tema kullanma fetişi yüzünden batacak olan firma.

adamlar 15 ülkenin hepsinde bu salak temayı kullanıyorlar. inanmayacaksınız ama bunlar bir de alman firması* yemeksepeti'nin mükemmel derecede başarılı olan orijinal temasını bütün dünyadaki sitelerine uyarlamaları gerekirken tam tersini yapıp ağır sıçmışlar.

gerçekten dijital anlamda dünya'nın önde gelen ülkelerindeniz ama yerli markalarımızı koruyamıyoruz maalesef.
  • mobil ve web sayfasi yenilenmiş. web sayfasu wordpres in ucretsiz temalarina benziyor. mobil de aynı. bi sıkıntı var belli. bugun joker indiriminde sistemsel sıkıntı yasadilar. restoran joker indirimini uygulamak istemedi. fark çıkıyor dedi. yemeksepetinden kaynaklı dedi restoran. yemeksepetti de aradi oyleymis. joker indirimj olacagi zaman fiyatlari sisiriyorlar zaten. muhtemelen retoran sisirmek istedi yine ama yemeksepeti guncellememis. boyle basit hatalr olmazdı. yani artik bende eski imajini kaybediyor. trendyol dan söylüyorum artik ayni şey zaten.
  • bu saçma salak front-end 'in sebebi neydi ki kuzum? rahat mi battı? müşteri mi fazla geldi?
2455 entry daha
hesabın var mı? giriş yap