şükela:  tümü | bugün sorunsallar (4)
 • ilgili iletiden (bkz: #32108897) ve sonrasında yaşananlardan yola çıkarak üzerinden birkaç şey söyleyeceğim site.

  @fsyby'nin yazdığından anladığım şu:

  her ne kadar üslubu sıkıntılı olsa da @fsyby, siparişinin geç kalması üzerine, doğal olarak, siteyi arıyor ve çağrı merkezindeki (call center mı demeliydim, daha havalı olurdu.) hazal isimli kıza siparişin durumunu soruyor. sonrasında hazal isimli kız, restoranla iletişim kurup restoranın; kuryenin kaza yaptığını, @fsyby dilerse, (buraya dikkat) siparişi tekrar yapıp hızlı bir şekilde gönderebileceğini belirttiğini iletiyor.

  bunun üzerine de @fsyby, kendilerini aramasa hiçbir şekilde bu durumdan haberi olmayacağı ve beklemeye devam edeceği için sinirleniyor ve devamında da buna yönelik sorular soruyor; hazal isimli kız da belli bir kalıba göre yazdığı için sorularına cevap alamayan @fsyby'nin kayış kopuyor ve yaşadığı sıkıntıyı buraya aktarıyor.

  sonrasında da ne adamlığı kalıyor, ne anasının orospuluğu, ne insan hayatına değer vermeyen bir ergen olduğu, ne karşısındakiyle konuşmasını bilmeyen bir öküz olduğu, ne hayatta hiçbir şeyi başaramamış bir ezik olduğu ne de köşe başındaki dönerciye bile aynı şeyleri söyleyemeyecek biri olduğu!

  kimse de restorana "kuryeniz kaza yapmış, siz yeni sipariş derdindesiniz! kuryenize verdiğiniz değer bu mu?" (restoranın yalan söylediği -bana göre- buradan belli. ki @fsyby, siteyi arayıp sorunu belirttiğinde zaten normalde restoranın kapanma saatinden 15 dakika geçmiş. bana kalırsa restoran, siparişi hiç hazırlamamış.) demediği gibi, bir de @fsyby'yi, -kuryenin durumunu sormadığı için- siparişinin kuryenin canından -çok da umursuyorlarmış gibi- daha değerli olduğunu düşünmekle itham edip linç etmeye kalkıyorlar.

  neredeyse her gün ttnet'ten, hepsiburada'dan, digiturk'ten, dominos pizza'dan, bankalardan ya da herhangi bir kurumdan/siteden/oluşumdan memnun olmayıp şikayet eden insanlar, @fsyby'nin tanımadığı birine karşı takındığı üsluptan ve sinirini ondan çıkarmasından dem vurup yine tanımadıkları @fsyby'yi küfür etmeden, aşağılamadan eleştiremiyor; sinirlerini @fsyby'den çıkarıyorlar.

  erinmedim, tanımadıkları @fsyby'ye küfür eden, onu aşağılayan, ergenlikle suçlayan, yazdığı iletiden siparişinin insan hayatından daha değerli olduğunu çıkaran; hazal isimli kıza yavşayan, çağrı merkezi çalışanlarına sabır dileyen vs. ne kadar yazar varsa hepsini troll'e ekledim. (evet, bayağı çok. aralarında badi listemde olanlar bile vardı.) sayelerinde ekşi sözlük beta'ya daha çok ısındım, troll engelleme işlevinden dolayı! (tehlikenin farkında mısınız, direniş ekibi!) sanırım birkaç linç girişimi sonrası özlediğim ekşi sözlük ortamını kendim oluşturabileceğim.

  yarın, bir gün görürüm ben sizi, herhangi bir kurumla/siteyle/oluşumla iletişim kuramayıp buraya yazdığınızda...
 • bir kere siparis verdim, bin yillik dostum oldu! ne zaman maillerime baksam yemeksepeti.com'dan gelen en az 2 mail var. ne diyim cok vefalilar.
 • sözlükte yaptığı reklam nedeniyle hazal adlı çalışanının iyi bir primi hak ettiği yemek sipariş sitesi. bizzat konuştum bu ay 1.5 maaş + ikramiye alacakmış, dağılabiliriz.
 • yemeksepeti.com üzerinden domino's pizza'ya sipariş verdiğinizde, şubelerine bağlı olarak siparişiniz geç gelebilmektedir. siparişi getiren elemana 30 dakikanın geçtiğini ve ödeme yapmayacağınızı söylersiniz. elemanın "yolda kaza vardı, kapanmış yollar, farklı yollardan geldim" demesi üzerine ödemeyi bir şekilde yaparsınız.

  fakat yemeksepeti'nin müşteri hizmetleri ödemeyi yapmamanız gerektiğini söyler, şubeyle bağlantı kurulduğunu ve paranın iade edileceğini söyler. ama hiçbir şekilde şube tarafından iade yapılmaz.

  kısacası buraya üye mekanlar, yemeksepeti.com'u pek takmamakta, sadece siparişleri alıp, sonrasıyla ilgilenmemektedirler. müşteri memnuniyeti buradaki mekanlar için önemli değildir. herkes sadece parasın bakar. yemeksepeti sadece sipariş verdirme aracısıdır.
 • çakal esnaf dolu bir internet sitesi. yapılabilecek en iyi şey bir daha o çakal esnaflardan sipariş vermemek. yemeksepeti de sırf daha fazla para kazanmak adına bu çakallıklara prim vermemeli bence. kurye kaza olayı da yüzde 90 yalandır bu arada. fasulye haklıyken haksız konuma düşmüş yazık olmuş. ben olsam çağrı merkezini meşgul edeceğime atarım zehir zemberek bir mail onlar uğraşsın.
 • joker hakkını her çıkartışında çocuklar gibi şen oluyorum. bir kez o kadar aç ve bir o kadar da kararsızdım ki bana verdiği on beş dakikalık seçim süresini iyi değerlendiremeyip ondan geriye sayarken kaçırdığım fırsat uğruna gözümden bir damla yaş süzülmüş ve midem guruldamıştı. o gurultuyu hayat boyu unutamam arkadaş, yok böyle hüzünlü bir nağme.
 • (bkz: sepet efendi)
 • ''faruk hızlı ve nazik bir servis elemanı...''

  böyle bir kullanıcı yorumuna yer veren site. abi adam geliyor paketinizi veriyor parasını bir şekilde ödüyorsunuz ve gidiyor. bu samimiyet bu duygular ne zaman oluşuyor hiç anlamıyorum. ayrıca şu an ben de aynı restorandan sipariş verdim buyursun gelsin bakalım kimmiş bu faruk.

  edit: sipariş vereli 1 saat 40 dakika oldu hala ortada yok. hele bi gel faruk.
 • fasulye arkadaşımızın ibretlik hikayesiyle hem güldüren hem düşündüren hikayesine konu olan bir internet sitesidir
 • bu site, tembelliği yüzünden dışarı çıkmaya üşenen insanın hazin ölümü şeklinde haber olma korkumu azalttı. bu nasıl açlıktan ziyade, bu nasıl tembellik lan benimkisi, çözemedim.