• yemek sepeti canlı destek nasıl oluyorsa 10 saniye içinde restorant sahibi ile görüşebiliyor. sanki restorant sahibi telefon başında veya bilgisayar başında yemeksepetinden mesaj bekliyor.
  • yıllar yıllar sonra bir sipariş vericem, güvenlik kontrolünden geçememiş iptal edilmiştir diyo. lan acıktık allahın belası site, yıllar sonra da olsa kullanma mı diyorsunuz ne diyorsunuz sıçacam güvenlik kontrolü ne lan bankadan havale mi yapıyoruz yemek siparişi veriyoruz altı üstü
  • bu kalitesizlikle daha ne kadar ayakta kalabileceklerini merakla takip ettiğim site. güzelim projeyi hiç ettiler. hizmet yok, sorumluluk yok, sadece yalan dolan üzerine kurulmuş bir sistem. online bağlandığın temsilci, 20 saniyede restoranı arayıp siparişin yolda olduğunu öğrenebiliyor ama siparişi 90 dakikadan aşağı getirtemiyor. bir yaptırım yok. verdiğiniz paranın bir kısmını cebe indirmekten başka hiç bir boka yaramıyorlar şuan.

ibretlik.
  • tamamen insanlarin usengecligi ustunden ayakta kalabilen bir keriz silkeleme aracisi.

yemeksepeti.com'un adresinize gonderim yapan restoranlari gostermesi disinda hicbir faydasi yoktur. hadi eskiden guzel indirimler oluyordu. yemeksepeti'ne ozel indirimli menuler falan vardi. su an ise hicbir sey yok. bilmiyorum sadece bana gonderim yapan restoranlar mi bu sekilde fakat 4-5 yer haric kalanlar fiyatlarini hayvan gibi artirmis ve ufak ufak da artirmaya devam ediyorlar 2 veya 3 ayda bir. doymak icin en azindan 20-30 lirayi gozden cikarmak gerekiyor ki bu da ancak sacma sapan bir pizza veya hamburger menusune denk geliyor. joker indirim deseniz, dogru duzgun hicbir restorana gelmedigi gibi gelen restoranlar da joker'li olarak bir seyler satin almaya kalkarsaniz fiyatlari daha da artiriyor. ornegin, orta boy bir pizza 20 lira iken joker kullanarak restoran sayfasina girdiginizde 30 lira oluyor. promosyon(?) menuleri yok oluyor, sizi standart fiyatlardan ucretlendiriyor. tabi bu duzgun bir restorana denk gelirseniz. diger turlu, gelen restoranlar genelde cig kofteci, pastane, kumpirci, waffle'ci veya puanlari inanilmaz dusuk restoranlar oluyor.

vadettigi, restoran ile muhatap etmeden yasanabilecek problemlerde araci olarak cozme isine gelirsek de, bence bunu yazmama gerek yok. bu yaziyi okuyan cogu kisinin bu konuda birden fazla kez sorun yasadigini dusunuyorum.

ozetle, fiyat avantaji yok, aksine daha pahali. adam akilli kampanya yok, tam tersi normalde verecegin paradan daha fazla vermeye zorluyor kampanya adi altindaki uygulamalarla. problem cozme ve araci olma yok, yemeginizin her turlu akibeti tamamen restoranin pasa keyfine kalmis.

simdi soruyorum, neden kullanilir bu site hala? kendi adima cevabi aliskanlik ve tembellik idi. taa ki 3 hafta oncesinde kullanmayi birakana kadar. yil olmus 2017, 2000'lerin basindaki gibi telefon acip siparis verdirterek nostalji yapmama sebep oluyor bu guzide olusum. *
  • üye işyerlerinin fiyatları, elden gidip alındığında/yenildiğinde eskiden %3-5 seviyelerinde yüksek iken şimdi %10-15'lere çıkmış durumda. hele fastfood zincirlerde dükkandan 14-15'e yediğiniz menüler sitede 20'den aşağı yazmıyor. işin ilginç tarafı, örneğin esnaf lokantalarına site üzerinden değil de doğrudan telefon ile sipariş verirseniz, normal fiyatlarını söylüyorlar, evlere servis farkı bile alınmıyor.

evet eskisi kadar sık olmasa da alışverişe devam ediyorum ama sadece pasta/tatlı türü siparişler için genelde. normal günlük yemekler için bayağı kalın geliyor artık.
  • buradan siparişleri oldukça azalttım, online ödeme yapacaksam anca. telefonla sipariş vermek artık daha işe yarar geliyor. fakat ben başka bir şey demeye geldim; ne zamandır voiceover ile erişilebilir olmayan chat ekranını sonunda erişilebilir yapmışlar. aferin...
  • şu ana yemek sepeti üzerinden toplam siparişimin xx.xxx tl olduğunu, 8 farklı şehirde sipariş verdiğimi belirterek konuya giriyorum.

-sipariş durumunu sorgularsanız geç kaldı diye, her zaman sipariş yoldadır. ama hiçbir zaman sipariş o sorgulamadan 10 dakikadan önce eve ulaşmaz. bu şekilde yaşadığım tecrübe yaklaşık 40-50 arasında, evet yanlış duymadınız bu yalan sadece bana en az 40-50 defa söylendi. bir tanesinde bile benim sorgumdan, "şuan durumunu sorguladık,yolda" demecinden sonra 10 dakikadan önce gelmedi.

-büyük bir sorun yaşarsınız, bu bir iğrençlik olur. yemeğin içinden bir şey çıkar, yorumda belirtmenize asla izin vermezler. restoranı uyardıklarını söylerler ve konu kapanır. kimse sizden özür bile dilemez, verdiğiniz puanlama ve yorum yayınlanmadığı için restoran puanını etkilemez bile. halbuki mekanda o yemeği yerken öyle bir şey çıksa yemeğin içinden, ayağa kalkıp yemeğimden koskoca kıl çıktı diye bağırırsanız mekandakilerin kaçı mekanı terk eder, işletmecisi/müdürü oradaysa anında sorumluyu bulup kapının önüne koyar. siz yemeksepetinden bunu belirtirseniz ne olur? yalancı iftiracı rakip firmanın kiralığı derler size. hemde açık açık söylrler bunu, sizin "lütfen yemeklerinizi yaparken temizliğe dikkat edin" gibi kapalı bir yorumunuza bile yanıt vererek.

-şuan benim yaşadığım en genel ve en sinir edici olay ise sırf fazla sipariş almak için en az 1 saatte siparişi getiren restoranların ortalama sipariş süresine 30 dakika yazması. bir ton sorun çıkıyor sonradan iletişimden bildiriyorsunuz ve gerekli şekilde uyardık deniyor. bu kadar. olay kapandı, hiçbir şey değişmedi.

-başıma gelen en ilginç olaylardan bir kaçından bahsetmek gerekirse:

1- bir restoran siparişi teslim etmediği halde bir siparişi teslim ettik siz de aldınız dedi. kime siz siparişi teslim ettiniz dediğimde rererörröröer şeklinde açıklama yaptılar. ben kibarca ben siparişi almadım bi yanlışlık olmasın dediğimde iftira mı atıyorsunuz önceden ücreti ödediniz diye bizi hırsızlıkla mı suçluyorsunuz dediler. aradan 3 saat geçtikten sonra gerizekalı kuryelerinin yanlış yere teslim ettiğini, yanlış yere teslim ederken de sipariş vermediğini kişinin belirttiği halde zorla siparişi teslim edip gittiğini öğrendik. adam kuryeyi de alıp artist artist apartmana yumruk atarak girdi elimde telefonun kamerasını açık olduğunu fark edince abi özür abi özür diyerek gelin hemen ilerideyiz biz de ikram yapalım diyerek çıktı. sonuç olarak ne oldu? aç kaldım. yaptırım yapıldı mı? tabii ki hayır ne yaptırımı amk.

2- burger king kadıköy bahariye şubesi, bu şube verilen siparişlerde parayla satın alınan sosları hiçbir şekilde teslim etmemekle ünlüdür. ekstra sos alırsınız ve gelmez. hiçbir şekilde gelmez paranızı ödediğinizle kalırsınız. kapıda kontrol etmek istediğinizde asla beklemezler. bayağı bir sos parası kaptırdık bu dolandırıcı şubeye. yemek sepeti tarafından bir yaptırım var mı? tabii ki hayır burger king sonuçta

3- kadıköy'de bir kebapçı, 1 saat 45 dakikada teslim etmeyince yemeksepetinden sorgulattım, yolda denildi. 10 dakika daha geçti sorgulattım kurye kaza yapmış iade yapılacak dendi. swarm'dan mekanı bulup telefonla aradım. sipariş versem x yere kaç dakikada gelir dedim. 15 dakika maksimum dedi. bi sıknıtı var mı trafik kurye falan dedim yok abi ne sıkıntısı olacak getiririz 15 dakikaya dendi. ses kaydına aldım, yolladım. bi yaptırım var mı? e tabii ki yok amk ne yaptırımı lan adamlardan ne kadar komisyon alıyorlar allah bilir. kadıköy'de sonuçta

aklıma gelenler bunlar. peki bu çakallara nasıl bir çakallık yapıp hadlerini bildirebilirsiniz? çeşitli yöntemler mevcut ancak adamlar o kadar geliştirmiş ki kendini bu konuda aynı restorana art arda 2-3 puan verirseniz sisteme takılıyorsunuz ve verdiğiniz puanlar ortalama puanı etkilemiyor. peki siz ne yapabilirsiniz? sorun çıkaracağını tahmin ettiğiniz bir restoran için 15 güne kadar puan hakkınızı bekletebilirsiniz. ilgili restoran sorun çıkarırsa basarsınız 1-1-1 puanı bir kaç saat daha bekler yeni sipariş için de aynı hakkınızı kullanırsınız kanıtları da elde tutarsınız kimse sesinizi çıkara... yok canım yok öyle mi sandınız? yemek sepetine basarlar parayı. 5 gün altıyapısal nedenlerle kapalı yazar sayfalarına girdiğinizde. sonra puanı sıfırlanmış şekilde başlarlar yeniden işe. ehehehe ne sandınız karşınızdaki nevzat aydın yani, yemeksepeti.

eyyorlamam bu kadar gençler, insanların üşengeçliğinden para kazanan eskiden 2 sektör vardı emlakçılar ve galericiler. şimdi üçüncüsü geldi, yemeksepeti.
  • eskisi kadar kullanmadığım yemek siparişi sitesi.

bulunduğum sipariş bölgesinde iyi restoranların çoğu yemek sepetinden çıktı nedense. yeni açılan ve pek de iyi olmayanlar duruyor. ister istemez çok tercih edesim gelmiyor, joker falan hiç çıkmıyor artık zaten.

bir de yemeği yapmak için bile yerinden kalkmayınca hayvan gibi kilo alıyor insan.
  • 6 milyon kullanıcıya sahip yemek sipariş platformu.

bu platform, paslanmış arama motorunu daha yeni güncelleyebilmiştir. "mc donald's" restoranını kesme işareti olmadan aratsaydınız karşınıza çıkmazdı mesela, bunu düzeltmeyi 7 yıl sonra farketmeniz şahane.

sektörünün ilk firması olduğundan, yıllar boyunca tekel olarak hüküm sürecektir. gelecekte, rakip bir platform tarafından azalarak bitirilmeniz dileğiyle...
  • ınsani cileden cikaran bir sirket. anlamiyorum restoranlara gerekli uyarilari yapmak bu kadar mi zor ? son 5 mcdonalds siparisim de 75 dk gibi bir surede geldi. gonderim suresi 45 dk normalde ki o bile fazla .
    canli yardima baglaniyorum ozur dilemekten baska yaptiklari bir sey yok.
    eee nerede kaldi musteri memnuniyeti ?
    gerekli uyarilari yapiyor musunuz diye soruyorum, tabi ki yapiyoruz diye cevap geliyor.
    belli ki yapiyorsunuz ki su an siparisimin 90.dakikasindayim.
hesabın var mı? giriş yap